Před startem souboje zalil hanáckou metropoli vydatný déšť. „Je to škoda pro všechny aktéry, že nám to zkazilo počasí. Mohlo to být pěkné kvalitní utkání na přírodní trávě. Ale i na umělce jsme soupeři z vyšší soutěže byli dobrým sparingpartnerem a utkání v této fázi splnilo účel. Na rozdíl od minulého zápasu v Přerově jsem spokojený,“ hodnotil přípravu s těžkým protivníkem kouč Holice Jiří Derco.

Po bezbrankovém poločase, ve kterém měl ovšem Uničov herně navrch, se hosté přece jen dvakrát prosadili, když v rychlém sledu skórovali Ambrozek a Purzitidis.

Za domácí uzavřel skóre Hornich. „Gól potěšil hlavně z důvodu, že založení akce bylo takové, jak to chceme hrát. Mladý Svrčina to výborně zpracoval, rychle dal míč kolmicí

nahoru a Hornich to díky výbornému náběhu zakončil. Byla to moderní akce. Přesně to, co chceme hrát, tedy rychle nahoru,“ chválil Derco.

Jeho protějšek byl spokojen více s předvedenou hrou, než s těsným vítězstvím. „Hlavně v prvním poločase to bylo o našem neproměňování šancí. Bohužel jsme nedávali góly,“ konstatoval uničovský trenér Dušan Žmolík.

Jeho tým má za sebou těžké přípravy proti Brnu a Prostějovu. Tentokrát už Hanáci ukázali, že si umí vytvořit šance i skórovat. „Dneska jsme už měli věci, které když budeme předvádět s každým soupeřem, tak ty šance prostě přijdou. Nechceme hrát fotbal, který bude o jedné o dvou šancích, chceme aby bylo šancí spousta a fotbal bavil nejen nás, ale i okolí,“ prohlásil Žmolík.

Ten byl sice spokojen více s první půlí, góly padly až po změně stran. „Když bude hrát soupeř bez balonu, mohou mu dojít síly a my můžeme skórovat klidně až v osmdesáté minutě. Hlavně ten fotbal ale nesmí být nuda,“ dodal Žmolík.

1. HFK Olomouc – SK Uničov 1:2 (0:0)

Branky: Hornich – Ambrozek, Purzitidis.

HFK: Machalický – Krumpolc, Krejčí, Michal Vyskočil, Mazouch, Laštůvka, Spurný, Kotůlek, Hornich, Stoklasa, Regec. Střídali: Němec, Svrčina. Trenér: Jiří Derco.

Uničov: Uvízl – Purzitidis, Bala, Krayzel, Můčka – Ambrozek, Vasiljev, Svoboda – Kasal, Krč, Vichta. Střídali : Kalina – Komenda, Bača. Trenér: Dušan Žmolík.