Obě branky vstřelil záložník Michal Stříž. Host z olomoucké Sigmy je symbolem uničovského probuzení. Poprvé nastoupil před týdnem v Líšni a hned pomohl k vítězství brankou. Asistoval pak i u překvapivé remízy 1:1 v Olomouci s rezervou Sigmy.

„Je to pro nás velká posila. Je to šikovný rychlý fotbalista, navíc levák. Ještě je na něm vidět trochu nedostatek herní praxe, protože v Olomouci měl malé vytížení. Stejně jako Ševčík nám hodně pomohl," pochválil dvacetiletého fotbalistu trenér Uničova Jiří Navrátil.

Proti Opavě se Stříž poprvé prosadil krátce po odehrané hodině. Na pravé straně ukázal rychlou kličku dovnitř hřiště a pak povedenou střelou vymetl šibenici.

Druhou branku přidal v závěru. Uničovu vyšel signál po standardní situaci. Za zdí se objevil s míčem na noze znovu Stříž a tentokrát chytrou střelou placírkou rozhodl.

„Měli jsme i další příležitosti, ale ve finále jsme byli zbrklí. Podobně byl na tom soupeř, který má mladé mužstvo a v některých momentech byla vidět nevyzrálost," řekl Navrátil, který je spokojen se zlepšenými výsledky z posledních zápasů.

„Chtěli jsme potvrdit ty plus čtyři z venku. Momentálně jsme v tabulce pravdy na mínus třech, tak věřím, že se brzy dostaneme na nulu," dodal kouč Uničova.

SK Uničov – SFC Opava B 2:0 (0:0)

Branky: 63. a 84. Stříž. Rozhodčí: Kubica – Trávníček, Lakomý. ŽK: Ševčík, Heinz – Němec, Lavrovič, Hoza.

Uničov: Uvízl – Heinz, Ševčík, Vejvoda, Koutek – Jeřábek (70. Jeřábek), Žmolík, Stříž (87. Konečný), Vasiljev – Krč (75. Nuc). Trenér: Jiří Navrátil.

Opava B: Godula – Pavlíček, M. Zagol, Hoza, Maléř – Němec, Macíček, Kuzník (72. Wicker), Lavrovič – Galvas (46. P. Zagol), Kuzmanovič (67. Hubálek). Trenér: Lubomír Hrabina.