To jeho domácí kolega Zdeněk Botek se na své svěřence právem zlobil: „Podali jsme bezkrevný výkon." Nepomohla mu ani ligová záložní řada, ve které nastoupili Diviš, Kalouda, Valenta či Hlúpik.

Začátek přitom nenapovídal, že by to ze strany domácích měl být propadák. Posilami z A-týmu prošpikovaná sestava si vytvořila úvodní šanci zápasu, Kovářovu střelu na bližší tyč ale brankář Uvízl zlikvidoval.

Domácí byli aktivnější, jenže soupeř produktivnější. Z úvodní šance Komendy ještě neudeřili, jenže o chvíli později nechala obrana Slovácka zcela nekrytého Nuce, který se nemýlil.

„Prvních dvacet minut byli domácí lepší na míči, kombinovali, měli herní převahu, ale nevypracovali si žádnou šanci.Vstřelili jsme první branku po pěkné akci Juřátka s Vasiljevem, když se trefil sám před brankářem Nuc," komentoval úvod Balcárek.

Druhý hřebíček do modrobílé rakve hosté zatloukli těsně před přestávkou. Domácí nedokázali odkopnout míč do bezpečí a Můčka z malého vápna podruhé překonal Nemravu.

Jestli domácí chtěli po změně stran s výsledkem něco udělat, veškeré naděje jim sebrala chyba gólmana Nemravy, jenž promáchl Juřátkův rohový kop, který následně zapadl ke vzdálenější tyči.

A když vzápětí ještě viděl Chyla po ostrém zákroku zezadu červenou kartu, bylo definitivně po nadějích.

„V tu chvíli bylo definitivně rozhodnuto," souhlasil hostující lodivod.

„Bylo to z naší strany matné, šedivé, hráli jsme bez zaujetí. Týká se to absolutně všech hráčů, nikdo nevybočil z řady," nebral si domácí trenér Botek servítky.

Vylepšit náladu mu pochopitelně nemohlo snížení na konečných 1:3, které z penalty za ruku v šestnáctce zařídil Kalouda.

V kádru Uničova došlo v posledních ke změnám, na hostování totiž odešla dvojice mladíků. „Pustili jsme Muzikanta a Purzitidise do Šumperku. Šli jsme trochu do rizika, protože nás není moc, ale je to pro jejich prospěch. Je lepší, aby hráli pravidelně divizi než u nás třeba deset minut," vysvětloval Balcárek, kterého však může těšit pozvolný návrat krajního beka Ladislava Koutka. „Začal s námi v týdnu nějakým způsobem trénovat, ale zatím to není na plnou zátěž," uzavřel.

1. FC Slovácko B – SK Uničov 1:3 (0:2)

Branky: 85. Kalouda z pen. – 28. Nuc, 45. Můčka, 51. Juřátek. Rozhodčí: Mikyska – Líkař, Sedláček. ŽK: Břečka, Zajíc. ČK: 56. Chýla. Diváci: 130.

Slovácko: Nemrava – Prajza, Dramé (58. Suchý), Břečka, Chyla – Diviš (79. Galuška), Kalouda, Pilka, Valenta, Hlúpik – Kovář (70. Zajíc). Trenér: Zdeněk Botek.

Uničov: Uvízl – Juřátek, Heinz, Vejvoda, Můčka – Vasiljev, Binar, Kuba (59. Dostál), Nuc (74. Kasal) – Komenda, Krč (82. Řehák). Trenér: Jiří Balcárek.