„Loňskou sezonu jsme měli výbornou, takže toto teď můžeme brát za takovou odměnu pro hráče, fanoušky a vlastně pro celý region," konstatuje před druhým pohárovým kolem kouč Jiří Balcárek.

Jeho svěřenci na úvod Moravskoslezské fotbalové ligy remizovali v Líšni, když o dva body přišli v samém závěru. Nyní však budou muset Uničovští přepnout ještě na vyšší level, aby potrápili soka z nejvyšší soutěže.

Slovácko sice prohrálo na Spartě a bod doma s Duklou zachraňovalo až v posledních vteřinách zápasu, přesto bude jednoznačným favoritem.

A to i ve chvíli, když trenér Stanislav Levý nasadí hráče širšího kádru.

„Abych řekl pravdu, vůbec neřešíme, kdo za soupeře nastoupí. Mají široký a kvalitní kádr, takže je to jedno," přiznal Balcárek.

Mladé by mohl znát

Pokud by celek z Uherského Hradiště postavil přece jen mladé hráče, pravděpodobně je bude uničovský lodivod znát, neboť se SK utkává se slováckou rezervou v MSFL.

Za tu na jaře nastupoval forvard Tomáš Zajíc, který o sobě dal o víkendu pořádně vědět. Nejprve svou první ligovou brankou zařídil Slovácku bod.

„Už si ani nepamatuji, kdy dal na tréninku gól, ale poslal jsem ho do hry, protože je to důrazný a bojovný typ útočníka. Žádný balon pro něho není ztracený. Odvážně jde do každého souboje, rve se a do hry dá srdce," charakterizoval kouč Levý svého střelce, který se den nato trefil i proti Zlínu B ve třetí lize.

Takovou formou si zřejmě řekl také o šanci ve středu proti Uničovu.

„Musím na koncovce ještě zapracovat. Na jaře jsem dal za béčko pět branek. Momentálně se chci zapracovat do ligového kádru. Chci kopat ligu," tvrdí odhodlaně Zajíc, který v pátek oslaví dvacáté narozeniny.

Šance ukázat se

Kdo však Zajíce, Diviše, Kerbra či Kaloudu bude bránit v dresu domácích, zatím není jasné.

„Uvažuju o tom, že dám šanci hráčům ze širšího kádru. Alespoň se mi mohou ukázat a ti, co hrávají pořád, zase odpočinout. Přece jen jsme amatéři, režím víkend – středa – víkend je pro nás náročný, kluci mají přes týden své povinnosti, chodí do práce," vysvětluje Balcárek.

A vzápětí sympaticky přiznává: „Pohár je svátek, ale pro nás je prioritou nedělní mistrovské utkání proti Velkému Meziříčí. Nečeká nás nic jednoduchého, protože jsem viděl, jak vyhrálo nad Mohelnicí, ale my musíme napravit ztrátu z Líšně," uzavírá Balcárek.