Pravda, tohle koště není úplně nové, spíš staronové, protože Strouhal už Uničov v minulosti jako hlavní kouč vedl, každopádně mete zatraceně dobře. Hned první utkání po změně trenéra se vydařilo uničovským fotbalistům na výbornou.

Na půdě Kroměříže je nasměroval za výhrou už ve 14. minutě první ze tří branek Aleš Krč. Lví podíl však měl na vedoucím gólu Tomáš Nuc, který vystihl rozehrávku domácích a předložil pak Krčovi míč prakticky před prázdnou branku.

Skvělý úvod Uničova pak ještě podtrhl druhou trefou Dominik Richter. Po spolupráci Koutka s Krčem a následném centru zblízka uklidil na 2:0.

„První poločas byl takový, jaký jsme si představovali. Věděli jsme, že soupeř je silný ve hře v bloku, rychlých brejcích a standardkách. Dali jsme si na to pozor a kromě jedné situace Kroměříž do ničeho nepustili," chválil svůj tým Strouhal.

„Druhá půle už taková nebyla. Tam jsme zbytečně ztráceli míč a dostali se pod tlak. Domácí ale znovu hrozili hlavně ze standardních situací, které jsme s vypětím všech sil ubránili. Pak jsme dali třetí gól a bylo rozhodnuto," řekl trenér Uničova.

Třetí zásah obstaral znovu Richter, když zužitkoval dobrou práci střídajícího Jeřábka.

Výhrou v Kroměříži Uničov ukončil šest zápasů trvající čekání na tříbodový zisk. „Je těžké říct, čím to bylo. Ale jsem přesvědčen, že to byla otázka času, kdy znovu zabereme. Měli jmse hodně zraněných, s tím byly spojeny také tréninkové výpadky, a tak dále. Změna trenéra nehrála podle mého velkou roli," odmítal Strouhal roli uničovského spasitele.

Hladkou výhru nepřičítal ani změně rozestavení ze 4–4–2 na 4–2–3–1. „Rozestavení je krásná věc na papíře, ale stejně pak záleží na plnění rolí jednotlivých hráčů a na řešení konkrétních situací. Navíc jsme takhle hráli už předtím a moc nám to nevyšlo. Tentokrát to bylo opačně," uvedl Strouhal. „Důležité bude, abychom tento zisk potvrdili i výhrou v dalším domácím zápase," dívá se už k duelu se Slováckem.

Ještě předtím ale Uničov změří ve středu v poháru síly s prvoligovou Sigmou Olomouc. „K zápasům teď jezdíme maximálně se třemi náhradníky. Kádr je hodně úzký. Takže svým způsobem je to pro nás i trochu komplikace. Ale i tak očekáváme velkou návštěvu a parádní zápas. Určitě se budeme prát, co nám budou síly stačit," slibuje.

Proti Sigmě nastoupí Uničov ve středu od 16 hodin.

Hanácká Slavia Kroměříž – SK Uničov 0:3 (0:2)

Branky: 22: a 81. Richter, 14. Krč. Rozhodčí: Caletka – Kubica, Páral. ŽK: Janoštík, Janalík – Vejvoda.

Kroměříž: Janalík – Šilinger, Stojaník (67. Janoštík), Kovařík, Fiala, Nevřala, Janča, Kopečný, Havlík, Handl (54. Dobeš), Vojtášek. Trenér: Jaroslav Baďura

Uničov: Uvízl – Heinz, Vejvoda, Horka, Koutek – Toman, Juřátek – Hrubý (63. Jeřábek), Nuc (85. Novosad), Krč – Richter (88. Ulma). Trenér: Zdeněk Strouhal.