„Já jsem před zápasem říkal, že nejsme mužstvo, které by mělo třikrát za sebou prohrát. Jsem rád, že se to splnilo. Podali jsme velice dobrý a kompaktní výkon,“ liboval si trenér Uničova Miloslav Machálek.

Zatímco v úvodních deseti zápasech letošního ročníku MSFL se juniorka Slovácka před svými soupeři ani jednou nesklonila, teď se jí to přihodilo již podruhé za sebou. Po porážce v Kroměříži padla i v domácím prostředí, všechny body odevzdala Uničovu. A trenér Jan Palinek se hodně zlobil. „Hráči a A-týmu, kteří nás posílili, si musí uvědomit, že si před nimi nikdo na zadek nesedne. I ve třetí lize se musí makat naplno.“

Začátek duelu přitom vyšel domácím na jedničku, Perůtka je už v 5. minutě poslal do vedení.

„Ještě tak deset jsme kontrolovali hru, jenže pak jsme úplně vypadli z role a přenechali aktivitu soupeři. Byli jsme hrozně nedůrazní, nedařila se nám kombinace, zkazili jsme spoustu přihrávek. Uničov měl nespočet rohů a standardek, ze kterých byl velmi nebezpečný,“ uvedl Palinek.

Právě po jednom centru z pravé strany hosté vyrovnali, hlavou se trefil Krč. Druhou, mnohem těžší ránu, však domácí utržili těsně před odchodem do kabin, kdy se dostal Uničov do vedení zásluhou Hrubého, který se po zranění vrací do střelecké formy.

„Musíme si přiznat, druhý gól visel dlouho ve vzduchu. Byl však o to nepříjemnější, že byl do šatny,“ nechal se slyšet kouč Slovácka B.

Domácím pomohlo poločasové střídání a rázem převzali taktovku. Uničov už se nehrnul tak dopředu a soustředil především na obranu. Tu se však domácím dařilo překonávat jen sporadicky. Největší šanci na vyrovnání spálil Hlúpik, který po Borusíkově zpětné přihrávce paálil z deseti metrů nad. A tak přišel trest. Pět minut před koncem se hosté po chybě Jelečka dostali lacino k balonu a Krč svou druhou brankou utkání zpečetil výsledek.

„Od patnácté minuty druhého poločasu jsme se zaměřili spíše na bránění. Byli jsme ale nebezpeční i směrem dopředu, což jsme potvrdili třetí rozhodující brankou,“ hodnotil kouč Machálek.

„I s mým trenérským protějškem jsme se shodli, že jsme vyhráli zaslouženě,“ dodal spokojený kouč Machálek.

1. FC SLOVÁCKO B – SK UNIČOV 1:3 (1:2)

Branky: 5. Perůtka – 27. Krč, 45. Hrubý, 86. Krč. Rozhodčí: Krasola – Duda, Ogrudnik. ŽK: Volešák. Diváků: 160.

Slovácko B: Matalyha – Malý, Reinberk, Franta, Borusík, Kerbr, Hlůpik (83. Bančák), Lukáš, Volešák (46. Jeleček), Perůtka, Čtvrtníček (62. Ohnutek). Trenér: Jan Palinek.

Uničov: Uvízl – Novosad, Vejvoda, Sostřonek, Koutek – Řehak (80. Večeřa), Kyselý, Toman, Švajda (86. Fiala) – Krč, Hrubý. Trenér: Miloslav Machálek.

MICHAL SLADKÝ, MIROSLAV MAZAL