V prvním poločase měli přitom uničovští fotbalisté tři velké gólové šance. Hned v osmé minutě předvedli hosté dobrý protiútok, jenže Hrubý mířil jen do tyče.

Po půlhodině hry se po rohu dostal míč ke Komendovi, který z malého vápna nedokázal usměrnit střelu mezi tři tyče.

Čtyři minuty před přestávkou se Uničov konečně dočkal zasloužené branky. Aleš Krč potvrdil pověst nejlepšího uničovského střelce a ranou z hranice šestnáctky otevřel skóre.

„Soupeř si prakticky nevytvořil žádnou šanci. My jsme dali gól a potom jsme hráli na brejky. Měli jsme spoustu situací, které jsme měli dotáhnout do úspěšného konce a vsítit druhý gól, což se nám nepodařilo," prohlásil trenér Uničova Jiří Balcárek.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s cílem rychle vyrovnat, což se jim podařilo. Dominik Kraut předvedl slalom mezi hostujícími obránci a překonal i brankáře Uvízla.

„Z jediné šance soupeře jsme dostali gól," mrzelo trenéra Balcárka.

Hosté mohli brzo strhnout vedení zpět na svoji stranu, jenže Komendu vychytal brankář Hampel.

Uničov si tak v Hlučíně remizoval 1:1. „Myslím si, že jsme tady ztratili dva body," dodal kouč Balcárek.

FC Hlučín – SK Uničov 1:1 (0:1)

Branky: 55. Kraut – 41. Krč. Rozhodčí: Mrázek – Batík, Priesol. ŽK: Vejvoda (Uničov).

Hlučín: Hampel – Heinik, Žižka, Sasín, Hanus (75. Badalyan), Kraut, Dostál, Hudeczek, Ondrušík (89. Bolina), Mac, Halaška (84. Štefek). Trenér: Milan Valachovič.

Uničov: Uvízl – Nuc, Heinz, Vejvoda, Koutek – Hrubý (74. Jeřábek), Juřátek, Binar (84. Kasal), Vasiljev (89. Řehák) – Krč, Komenda. Trenér: Jiří Balcárek.