„Byl to zkrátka den, kdy soupeř trefí neskutečné věci. Dostávali jsme opravdu krásné góly. To nevidíte ani v Realu Madrid. Až se tomu sami domácí hráči divili," konstatoval trenér Uničova.

Příčiny nezdaru našel Navrátil v prvním poločase. Přesněji řečeno v úvodní dvacetiminutovce. „Tam jsme to prospali. Dali jsme soupeři moc prostoru a on toho využil. Dostali jsme dvě branky a museli jsme dotahovat," řekl Navrátil.

„Otevřeli jsme hru, protože jsme chtěli dát do poločasu gól. Nějaké šance jsme měli, ale gól se nám dát nepodařilo," dodal.

To samé platilo i po změně stran. „Takových patnáct minut jsme měli velký tlak. Byly tam závary, ale místo toho jsme zase po brejku dostali gól na 3:0 a hned potom i na 4:0," řekl Navrátil.

Až pak protrhl Uničov střeleckou smůlu. Krč dostal míč mezi stopery, kličkou se uvolnil a ze šestnáctky prostřelil brankáře.

Necelých dvacet minut před koncem pak snížil na rozdíl dvou branek po standardce Koutek.

Jenže hned za další minutu domácí znovu odskočili. Na 5:2 zvýšil Kraut a za další tři minuty zasadil šestou ránu Uničovu Zavadil.

„Zlín hrál dobře. Měl tam hráče z áčka, věděli o sobě, byl to pro ně super zápas. Ale výsledek vypadá o hodně horší, než to ve skutečnosti bylo. Předvedli jsme až na začátek bojovný výkon. Ale někdy se to prostě přihodí. Soupeř měl vysokou efektivitu," řekl Navrátil.

Jeho svěřenci zatím mají na jaře ze tří zápasů jediný bod. V příštím kole hostí doma Líšeň. „To už potřebujeme vyhrát. I když to jsme samozřejmě chtěli i dnes," dodal uničovský trenér.

FC Fastav Zlín – SK Uničov 6:2 (2:0)

Branky: 12. a 61. Chmelo, 18. Červenka, 63. Kurtin, 73. Kraut, 76. Zavadil – 67. Krč, 72. Koutek. Rozhodčí: Petr – Vostrejž, Hájek. ŽK: Hlobil – Řehák.

Uničov: Uvízl – Nuc, Řehák (78. Purzitidis), Vejvoda, Koutek – Konečný (67. Kasal), Juřátek – Jeřábek, Hrubý, Vasiljev – Krč (86. Schvarz). Trenér: Jiří Navrátil.