„Musí nastat nějaké změny. Pro dobro uničovského fotbalu jsem připraven odejít. Už jsem se nechal ukecat jednou, ale nevidím tam posun dopředu. Měl by přijít nový vítr," uvedl Machálek bezprostředně po utkání.

Jeho klíčovým momentem byla první branka, která padla už v 5. minutě. Uničov neuhlídal stadardku a břeclavský Simadl otevřel skóre.

Domácí se poté vytrvale snažili s výsledkem něco udělat, ale zdálo se, že na Břeclav nejsou schopni nic kloudného vymyslet. Snad jen ostrá přihrávka Juřátka a Richterova šikovná teč, se kterou si však poradil brankář Prokop, splňovala parametry gólové šance.

„Odehráli jsme dobrý zápas. Organizovanou hru směrem zpátky. Obranný blok jsme postavili na půlce, snažili jsme se presovat na půlce a využívat rychlostních hráčů, které máme. To se nám zatím dobře daří," říkal po duelu trenér Břeclavi Milan Valachovič.

I ve druhém poločase jeho svěřenci hru vcelku kontrolovali. Zatrnulo jim snad jen po hlavičce Heinze, kterou bravurně vyrazil Prokop na roh.

To Uvízl se na druhé straně zapotil daleko víc. Nejdřív zlikvidoval šanci Sasína, pak mu pomohl na brankové čáře stoper Vejvoda a deset minut před koncem ještě udržel naději při dvojité příležitosti Sasína a Simadla.

Vzápětí však po rohovém kopu podruhé inkasoval, když do centru parádně položil Filip.

„Když dostanete dva góly ze standardky, tak je to hrubá chyba. Věděli jsme, jak máme bránit. Je to o přístupu jednotlivých hráčů," posteskl si Machálek.

Uničov už stihl jen v nastaveném čase zkorigovat Nucem.

„Chtěli jsme hrát naši hru, kombinační. Věděli jsme, že jsou silní ve středu hřiště, takže jsme chtěli hrát hlavně po krajích. Nakonec ty naše šance i góly přišly odtud. Chyběl nám dřív ten druhý gól, ale nakonec přišel, uklidnili jsme se. Jen mě mrzí inkasovaný gól v poslední minutě, kdy si tam kluci nezavolali," prohlásil Valachovič.

„Soupeř byl velmi kvalitní. Odehrál tady velmi dobré utkání. Nepřišlo mi však, že bychom byli o tolik horší. Objevily se tam nevynucené ztráty, které nás srážejí dolů. hráčích leží určitá deka. Byl tam jasný gól hlavičkou po standardní situaci, ale přiletěla ruka gólmana a vyhodila to. To byla i trochu smůla. Aleš Krč tam měl čtyři situace, které špatně vyřešil. Je to o tom, že se dlouhodobě nedaří, chybí sebevědomí," dodal k zápasu domácí trenér Machálek.

SK Uničov – MFK Břeclav 1:2 (0:1)

Branky: 90. Nuc – 5. Simandl, 81. Filip. Rozhodčí: Kůrka – Hájek, Šenkýř. ŽK: Toman, Vejvoda – Filip, Lysoněk. Diváků: 227.

Uničov: Uvízl – Juřátek, Heinz, Vejvoda, Koutek – Hrubý (46. Ulma), Toman, Nuc, Jeřábek – Krč, Richter. Trenér: Miloslav Machálek.

Břeclav: Prokop – Šilinger, Filip, Michal, Lysoněk – Navrátil (88. Krejčí), Málek, Cupák, Simandl (87. Dos Santos), Levčík (83. Crla) – Sasín. Trenér: Milan Valachovič.