„Je to tak, před zápasem bychom asi bod brali, ale to konečné hodnocení vždycky záleží na vývoji zápasu, takže lehké zklamání ve mně je,“ přiznal uničovský trenér Zdeněk Strouhal.

Pro jeho svěřence přitom duel nezačal vůbec dobře. Už ve čtvrté minutě se stoper Škoda, který se do sestavy prosmýkl díky absenci Švajdy, po dlouhém odkopu za obranu nedohodl s brankářem Šustrem a jejich zaváhání využil domácí Kříž.

„Možná to bylo i tím, že oba jsou v mužstvu noví a nejsou ještě tolik sehraní“ hledal omluvu pro nedorozumění trenér Strouhal. S drtivým nástupem Slavičína však jeho svěřenci měli problémy i dál. „Prvních dvacet minut byl soupeř opravdu lepší,“ připustil Strouhal. „Hlavně spoustou standardních situací nás dostal pod tlak,“ vysvětlil.

Uničov však všechny útrapy přestál a poté, co přeskupil zadní řady, začal pomalu přebírat iniciativu. „Prohodili jsme krajní obránce Novosada se Sostřonkem, protože kraje nám hořely, a od té doby už jsme byli lepší my,“ řekl Strouhal.

Vyrovnání se dočkali hosté v 34. minutě, kdy Hrubý, který už předtím promrhal velkou šanci po přihrávce Žmolíka, zužitkoval spolupráci s Řehákem.

Domácí za bouřlivé podpory publika se tlačili dopředu i po přestávce, ale nestíhali zachytávat rychlé uničovské kontry. „Jestli soupeř měl ve druhém poločase jednu vyloženou šanci, tak my jsme jich měli minimálně pět,“ prozradil Strouhal. Ty největší zazdili vesměs po zpětných přihrávkách Řehák, Hrubý a Kyselý.

„Buď nám tam domácí stačili naskákat a střely zblokovat, nebo jsme míče netrefili,“ litoval Strouhal.

V závěru dostali hosté ještě výhodu jednoho muže v poli, když byl po dvou žlutých kartách vyloučen Šamánek. Ke gólu to ale Uničovským nepomohlo.

Rozhodčí Viskoř žlutými kartami nešetřil a celkem jich ukázal devět.

„Mohlo za to asi opravdu specifické prostředí ve Slavičíně, na které rozhodčí ze třetí ligy nejsou zvyklí. Já jsem třeba ještě nezažil, aby na nás při nástupu do druhé půle šest stovek diváků pískalo,“ přiblížil atmosféru zápasu trenér Uničova, který je minimálně do středy lídrem tabulky o skóre před Znojmem, jenž bude právě uprostřed týdne dohrávat odložené utkání s juniorkou Sigmy Olomouc.

FC TVD Slavičín – SK Uničov 1:1 (1:1)

Branky: 4. Kříž – 34. Hrubý. Rozhodčí: Viskoř – Šalata, Priesol. ŽK: Šamánek, Hnaníček, Otepka – Škoda, Ondrušík, Toman, Hrubý, Novosad. ČK: 70. Šamánek (S). Diváků: 650.

FC TVD Slavičín: Mendl – Fábry, Šamánek, Belaška, Otepka – P. Švach, Lysáček, Hnaníček, Školník – Kříž, Holek (61. Železník). Trenér: Ladislav Straka.

SK Uničov: Šustr – Novosad, Vejvoda, Škoda, Sostřonek – Kyselý (87. Vybíhal), Žmolík, Toman, Fiala (82. Ondrušík) – Hrubý, Řehák. Trenér: Zdeněk Strouhal.