Ta vyhrála už počtvrté za sebou. V tabulce už Uničov díky lepšímu skóre přeskočila a patří jí třetí místo.

„Jsme samozřejmě spokojení, protože jsme vyhráli podruhé venku. V minulém zápase jsme sice Kroměříž porazili, ale bylo to po horším výkonu. Dnes k tomu kluci přistoupili zodpovědně. Vyšlo nám to. I když jsme dostali první gól,“ prohlásil po utkání trenér hostů Milan Valachovič.

Už ve 12. minutě se totiž domácí Uničov ujal vedení. Kousek za polovinu hřiště se míče ujal Večeřa, prošel s ním okolo tří protihráčů a obstřelil také brankáře Prokopa.

Jenže pak musel ze hřiště kvůli zranění pilíř uničovské defenzivy a kapitán týmu Roman Vejvoda a domácí během chvíle ztratili půdu pod nohama.

Už za čtyři minuty ztratili také vedení. Z blízka střílel po centru z levé strany prakticky do prázdné branky Košulič. Ještě do poločasu navíc po téměř identické akci poslal Břeclav do vedení Ivančic.

„Začali jsme dobře a plnili, to co jsme si řekli. Po odchodu zraněného kapitána šel ale náš výkon dolů. Oba góly byly hloupé. Nepomohl nám brankář, který jen stál na čáře. To byly momenty, které nás dostaly do kolen a už jsme se z toho nevzpamatovali,“ okomentoval rozhodující okamžiky zápasu asistent domácího trenéra Pavel Habusta.

Ani po přestávce totiž Uničov nedokázal z herní mizérie vybřednout, i když si vytvořil optickou převahu.

„Ve druhém poločase nás soupeř trochu přitlačil, ale do žádné šance jsme ho nepustili. Snažili jsme se to dobře odbránit a spoléhat na brejk, což se nám nakonec také povedlo,“ řekl Valachovič.

V 73. minutě Uvízl pouze vyrazil centr nad sebe a Dobíhající Vlček ze tří kroků pohodlně doklepl.

Domácím v ofenzivě až příliš chyběli vykartovaný Řehák a další střelec Hrubý, který se sice na poslední půlhodinu dostal na hřiště, ale po zranění ještě není úplně fit.

„Na gól, ale i vůbec na gólovou šanci, se momentálně strašně nadřeme. Z nejrůznějších důvodů se nám mužstvo teď trochu rozpadlo, ale věříme, že Vejvoda bude do příště v pořádku a stejně tak Hrubý se do toho začne dostávat. Tím pádem budeme zase schopní vrátit se na vítěznou vlnu,“ prohlásil na závěr Habusta

SK Uničov – MSK Břeclav 1:3 (1:2)

Branky: 12. Večeřa – 24. Košulič, 32. Ivančic, 72. Vlček. Rozhodčí: Sedlář – Šenkýř, Vostřejž. ŽK: Krč.

Uničov: Uvízl – Novosad, Sostřonek, Vejvoda (20. Heinz, 63. Hrubý), Juřátek – Koutek (46. Fiala), Kyselý, Toman, Švajda – Krč, Večeřa. Trenér: Miloslav Machálek.

Břeclav: Prokop – Šilinger, Neuberg, Lysoněk, Crla – Cupák – Košulič (78. Navrátil), Málek (85. Sasín), Simandl, Ivančic (90. Kratochvíl) – Vlček. Trenér: Milan Valachovič.