Divizní soupeř šel v Uničově do vedení, ale domácí dokázali do poločasu srovnat skóre, když se po pěkné individuální akci Kyselého, mimochodem bývalého hráče Baníku, hlavou prosadil Vladimír Hrubý.

Po pauze pak uničovský útočník dalšími dvěma slepenými góly získal domácím solidní náskok a sám završil hattrick. Nejprve si na zadní tyči počíhal na centr z levé strany a prakticky vzápětí si naběhl na dlouhý pas za obranu a tváří v tvář brankáři zachoval chladnou hlavu.

Hosté potom snížili na 2:3 ze svého pohledu a pak sahali i po vyrovnání. Dokonce vstřelili i dvě branky, ovšem ani jednu z nich sudí pro postavení mimo hru neuznali.

Poslední slovo tak měl Aleš Krč, kterému se v zimní přípravě nebývale střelecky daří a v posledních třech zápasech nastřílel už pět branek.

Pravdou ale je, že Krčův poslední zásah ze soboty je s drobným otazníkem. Uničovský záložník z trestného kopu šikovně obstřelil zeď, ovšem brankář Baníku dokázal jeho pokus vyrazit. Podle názoru asistenta rozhodčího však až zpoza brankové čáry.

„Přiznám se, že vlastně ani nevím, kolik to skončilo. Pomezní signalizoval, že to byl gól. Hlavní rozhodčí pak zápas hned ukončil, tak nevím,“ usmíval se trenér Uničova Miloslav Machálek.

„Pro mě to ale není tak důležité. Daleko podstatnější je, že jsme zápas zvládli, přestože jsme měli znovu problémy se sestavou. Máme několik lehce zraněných hráčů. Nakonec jsme museli ještě přemluvit Tomáše Řeháka, který měl mít volno, aby přijel aspoň na lavičku,“ popsal trampoty se skládáním mužstva jinak spokojený Machálek.

„Hráči ten zápas znovu poctivě odpracovali. Stále sice nadměrně inkasujeme a opakují se nám stejné chyby, ale to přičítám tomu, že jsme se zatím vůbec nevěnovali taktickým věcem,“ vysvětlil Machálek.

„Teď nás čeká soustředění a po něm na to budeme mít ještě dostatek času,“ zůstává v klidu zkušený kouč.

Uničov ještě ve středu odehraje přípravné utkání s devatenáctkou Sigmy a pak odjede do Loučné nad Desnou. Vrcholem soustředění bude sobotní utkání se Šumperkem.

SK Uničov – FC Baník Ostrava B 4:2 (1:1)

Branku Uničova: Hrubý 3, Krč.

Uničov: Dragon (46. Uvízl) – Heinz (46.Řehák), Novosad (75. Juřátek), Sostřonek, Voral – Krč, Toman, Juřátek (60. Heinz), Kyselý, Švajda – Hrubý. Trenér: Miloslav Machálek.