Uničovským se v začátku sezony příliš nedařilo, vyměnil trenéra a zdá se, že Miloslav Machálek zase naučil tým vítězit. Po vydřené výhře v minulém kole nad rezervou Slovácka tentokrát jeho svěřenci vyplatili Hulín.

„S výsledkem jsme samozřejmě spokojený a také naše hra v prvním poločase se mi líbila, i když v silách tohoto mužstva jsou i ještě lepší výkony,“ nechal se slyšet Machálek.

U všech tří uničovských branek byl útočník Vladimír Hrubý, kterému se zápas skutečně povedl. První zásah obstaral po centru Švajdy a přizvednutí Řeháka sám, když zblízka na zadní tyči doklepl míč do sítě hlavičkou.

Na tento gól ještě domácí stihli zareagovat. Laciga vybojoval míč ve středu hřiště, okamžitě jej poslal dopředu a po centru z levé strany trestal Sostřonkovu nepozornost Otruba.

Jenže pak si vzal zase slovo Hrubý, který utekl podél postranní čáry, zpětnou přihrávkou našel Juřátka a ten přesně mířenou ranou vrátil hostům náskok.

Ten navíc brzy zdvojnásobil Fiala, jenž z penalty potrestal faul na Řeháka, jehož opět uvolnil Hrubý.

„Potvrdilo se, že soupeř měl v defenzivě přece jen malou slabinu. Nám se podařilo jeho chyb využít. Škoda, že Řehák neproměnil hned na začátku druhého poločasu svou šanci. Mohlo už být rozhodnuto,“ podotkl kouč Uničova.

Jenže uničovský forvard s pokusem o oblouček neuspěl a tak místo domácího debaklu se dostavil hostující strach o výsledek.

„Ve druhém poločase už se mi náš výkon vůbec nelíbil. Bylo tam až příliš obav o výsledek. Jen jsme odkopávali a bránili. Řekl bych, že náš výkon ve druhé půli dost znehodnotil celkový pohled na zápas,“ řekl Machálek.

Hulín však z trvalé územní převahy prakticky vůbec nic nevytěžil a tak si Uničovští připsali cenné tři body, díky nimž se v tabulce posunuli před svého soupeře.

SK Spartak Hulín – SK Uničov 1:3 (1:3)

Branky: 27. Otruba – 24. Hrubý, 40. Juřátek, 44. Fiala z pen.

Hulín: Štěpán – Barcuch, Zlámal, Číhal, Václavíček, Mršťák (83. Hloch), Kadlec, Laciga, Crla (79. Němec), Ševela (46. Sedlář), Otruba. Trenér: Jindřich Pospíšil.

Uničov: Uvízl – Sostřonek, Novosad (65. Heinz), Vejvoda, Fiala – Juřátek, Kyselý (82. Režný), Toman, Švajda – Řehák (55. Krč), Hrubý. Trenér: Miloslav Machálek.