Jako každý rok, tak i letos se v síni Síni slávy Fotbalové asociace ČR losování základních skupin finálových turnajů PLANEO CUPu – Poháru mládeže FAČR. Ten se hraje v šesti věkových kategoriích od U8 až po U13. Losování se za asistence moderátora Pavla Čapka ujali Jan Suchopárek, trenér české fotbalové reprezentace U21, Tomáš Opluštil, ředitel maloobchodní sítě Planeo, a dlouholetý patron projektu Jakub Kohák.

Z celkového počtu 924 týmů z 260 klubů čítající více než 18.000 hráčů a hráček se v každé věkové kategorii probojovalo do finálového turnaje 24 nejlepších týmů. Ty byly rozlosovány do čtyř základních skupin, v kterých mezi sebou zabojují o postup do zlaté, stříbrné a bronzové skupiny. Ze zlaté skupiny pak vzejde vítěz dané věkové kategorie.

Podívejte se, jak to vypadalo minulý rok:

„Jde o úžasný projekt, pro samotné děti i jejich rodiče. Oni na účast v turnaji jistě nezapomenou do konce života. Sám jsem se v minulosti zúčastnil několika finálových turnajů a pokaždé se mi moc líbily soutěživost, entuziasmus, radost a emoce, které děti do hry pokaždé vkládaly. A stejně byl na místě také občas obrovský smutek, což také k fotbalu patří, nejen k tomu mládežnickému,“ uvedl Jan Suchopárek po losování.

Tradičním dějištěm finálových turnajů se už stává Uničov, tak i letos přivítají na Hané nejlepší týmy z celé republiky, tentokrát v nejmladší kategorii U8. A navíc si kluci z Uničova budou moct naplno užít turnaj před domácím publikem. Podporu určitě nejvíce pocítí v utkání s pražskou Slavií, která jako vždy patří k favoritům PLANEO CUPu. Los určil uničovským do základní skupiny vedle Slavie ještě Bohemians Praha, Dynamo České Budějovice, Kobeřice a Tempo Praha. Před domácími nadějemi je tak parádně našlapaný víkend plný utkání s velice atraktivními soupeři.

Je potřeba zmínit, že i letos se do jarních bojů probojovalo mnoho fotbalových „trpaslíků“, jako jsou například Bojkovice, Nemošice. V Uničově naopak chybí třeba Sigma Olomouc či Baník Ostrava.

Interliga U13 a U12 - Olomouc 12.2.2023
OBRAZEM: Neděle patřila v Řepčíně a na ZŠ Heyrovského fotbalové Interlize

„Již předkola PLANEO CUPu byla nesmírně napínavá a všichni se moc těšíme na to, co přinesou finálové zápasy mezi nejlepšími týmy z celé republiky.“, říká Tomáš Opluštil, ředitel maloobchodní sítě Planeo. „Jsme hrdi, že můžeme být součástí rozvoje mladých fotbalových talentů a pomáhat mnohým z nich do začátku jejich sportovní kariéry. Stovkám dětí i jejich rodičům PLANEO cup přináší úsměv na tváři a jsme proto rádi, že je značka PLANEO titulárním partnerem této významné sportovní akce,“ dodává.

Kromě špičkového fotbalu daných věkových kategoriích se mohou všichni účastníci opět těšit na mnoho fotbalových osobností, které každoročně na turnaje dorazí. Letos mezi nimi bude na některém z turnajů i Martin Vitík, opora reprezentačního týmu do 21 let a hráč AC Sparta Praha, který je oficiální tváří aktuálního ročníku.

Rozlosování skupin:

Skupina A – AC Sparta Praha, FC Sparta Brno, Spartak Kbely, 1. FC Slovácko, FC Hradec Králové, 1. FK Příbram

Skupina B – Slavia Karlovy Vary, MFK Karviná, FK Náchod, Žďár nad Sázavou, Union Vršovice, Slovan Velvary.

Skupina C – SK Slavia Praha, SK Uničov, CU Bohemians Praha, Dynamo České Budějovice, Tempo Praha

Skupina D – FC Písek, SK Sl. Viktoria Bojkovice, SK Nemošice, FC Hlučín, Pšovka Mělník, Sparta Kolín