Uničov přijíždí povzbuzen pohárovým vítězstvím nad druholigovou Opavou, kterou po divácky nesmírně atraktivní remíze 3:3 udolal v penaltovém rozstřelu. Zároveň ale také s rozsáhlou marodkou. Kvůli zdravotním nepříjemnostem v poháru nenastoupil například kapitán Roman Vejvoda a nedohrál ani jeho nástupce Pavel Švajda. Dvakrát se ale zase střelecky zaskvěl rekonvalescent Vladimír Hrubý.

„Minulý týden byl pro nás velmi náročný. Včera jsme si dali volno, abychom načerpali dostatek sil," řekl včera trenér Uničova Miloslav Machálek.

Jeho svěřenci jsou na tom v mladé tabulce s bilancí dvou vítězství a jedné porážky o chlup lépe než béčko Sigmy. To naposledy prohrálo doma s Orlovou a bude chtít toto zaváhání odčinit. „Ctíme kvalitu našeho soupeře, očekáváme podobně těžký souboj jako s Orlovou. Pro Uničov navíc může být pohárová výhra nad Opavou psychickou vzpruhou," prohlásil Jiří Derco, kouč B-týmu Sigmy.

Důraz je zatím naší slabinou, říká Derco

Po svém mužstvu bude chtít hlavně zvýšení důrazu v osobních soubojích.

„Řekl bych, že důraz je zatím naší slabinou. Věřím, že z minulého zápasu se naši mladí hráči poučili. Fotbalisté jsou to všichni, jinak by ani nebyli v takovém klubu, jako je Sigma, ale na dospělý fotbal si teprve zvykají. To je věc, která se nedá natrénovat. Ale ten, kdo se dokáže přizpůsobit, se může zase posunout dál," řekl Derco.

Prestiž zápasu nijak zvlášť nevnímá. „Nechystáme se jinak než na obvyklé utkání, i když si uvědomujeme, že má charakteristiku derby. Možná o něco prestižněji to berou v Uničově," uvedl.

Ani kouč Machálek ale rivalitu nepřeceňuje. „Vedení ani realizační tým to tak nevnímá. Snad hráči, kteří Sigmou prošli a kterých máme v Uničově dost, to tak mohou brát," přemítá trenér, který považuje Olomouc za trochu nečitelného soupeře.

„Těžko říct, čemu dají trenéři Sigmy tento týden přednost. Jestli juniorské lize, nebo MSFL. Určitou nevýhodou může být i fakt, že A-tým hraje v sobotu, takže k dispozici mohou být i jeho hráči. Sestava je tedy nečitelná. Na druhou stranu my jsme si třeba i s Opavou, ačkoliv nebyla v optimální herní pohodě, ověřili, že hrát se dá s každým," řekl Machálek.

Derco posily z áčka očekává, i když o konkrétních jménech nemluvil. „Bude to standardní. Po určení nominace s Baníkem půjdou hráči, kteří nebudou dost vytížení, k nám," řekl.