Zatímco áčko slavného klubu se trápí a ve druhé lize bojuje o záchranu. Mladíkům to v juniorce šlape o dost lépe.

V Uničově předvedli v prvním poločase i slušný fotbal a zaslouženě vedli 2:0.

Nejprve dostal míč do brejku Vávra a poradil si na výbornou, když utekl Sostřonkovi a obstřelil Uvízla.

Druhá branka jde zcela na vrub uničovského brankáře Uvízla. Při snaze odpálit malou domů daleko za polovinu lehce podklouzl, trefil presujícího Přerovského, který už pak neměl potíže poslat míč z pár kroků do prázdné branky.

Uničov mohl reagovat zásluhou Krče, který střílel po závaru do odkryté branky, ale jako kvalitní záskok za brankáře Bureše se ukázal Huška, jenž odkopl míč do bezpečí.

„První poločas byl z naší strany velmi dobrý. Měli jsme tam dobré brejkové akce. Představoval bych si, že jich dohrajeme ještě více, ale stav 2:0 byl velmi dobrý,“ říkal po utkání trenér brněnské rezervy Petr Maléř.

Domácí kouč Miloslav Machálek nemohl svým svěřencům vyčítat nedostatek zápalu.

„Jsem přesvědčený, že jsme chtěli, ale soupeř nás předčil v agresivitě. Asi se na nás projevila ta série nezdarů. Někteří hráči to psychicky nezvládají dobře. Děláme chyby a navíc prakticky za každou chybu jsme potrestáni. Naopak nám tam nespadne nic,“ posteskl si Machálek.

Po přestávce už se jeho tým zvedl a najednou jako by to byl jiný zápas. Zkušený gólman Bureš byl znenadání v prakticky neustálé permanenci.

Jeho pozornost vytrvale zkoušeli především Hrubý s Krčem, ale ani jeden jej překonat nedokázal. K domácím se několikrát otočilo zády i štěstí jako po další skrumáži ve vápně, když střelu Krče brněnská obrana na poslední chvíli srazila na roh.

S ubývajícím časem ale uničovský nápor pomalu slábl a hráči se začali smiřovat s tím, že soupeře nezlomí. Smolaře Krče ještě jednou vychytal Bureš a na víc už se Uničov nezmohl.

„Druhý poločas byl z naší strany horší. Neudrželi jsme tolik balon a Uničov nás přitlačil, ale dokázali jsme to ustát, takže jsme maximálně spokojení. Nejen s výsledkem, ale s celým podzimem,“ řekl Petr Maléř.

Jeho protějšek na závěr jen shrnul fakta: „Momentálně nejsme v dobrém rozpoložení, ale musíme se z toho sami zvednout a podzim nějak dohrát.“

SK Uničov – FC Zbrojovka Brno B 0:2 (0:0)

Branky: 25. Vávra, 32. Přerovský. Rozhodčí: Šumšal – Pochylý, Plesar. ŽK: Koutek, Toman – Farmačka. Diváků: 215.

Uničov: Uvízl – Koutek (37. Juřátek), Vejvoda, Sostřonek, Fiala (70. Novosad) – Krč, Toman (46. Heinz), Kyselý, Švajda – Řehák, Hrubý. Trenér: Miloslav Machálek.

Brno B: Bureš – Buchta, Pernica, Simerský, Kršák – Přerovský, Huška (80. Sus), Farmačka, Michna (37. Janoščín) – Hromek (75. Varaďa) – Vávra. Trenér: Petr Maléř.