Z podzimního kádru už na jaře v uničovském dresu nebude Tomáš Režný. Bývalý postrach především divizních obran se v první polovině sezony ve třetí lize příliš neprosadil a z Uničova odchází. „To je ale zatím jediná změna. Odejít by už neměl nikdo další, naopak budeme testovat celou řadu nových tváří,“ řekl Machálek.

Mělo by se jednat celkem asi o deset fotbalistů, a to jak o navrátilce z hostování v jiných klubech, tak o vytipované možné posily. „Jmenovat ale nebudu. U nových hráčů jsme s kluby domluvení, že začnou přípravu u nás. Uvidíme až postupem času, jak se kdo prosadí. Šanci mají každopádně všichni,“ nechal se slyšet Machálek. Základní kádr by chtěl mít uničovský kouč k dispozici do konce ledna.

„Je možné, že někteří hráči opustí mužstvo velice záhy. Záleží na každém, jaký bude mít zájem a co bude ochotný pro to, aby mohl hrát za Uničov, obětovat. Všichni jsou na stejné startovní čáře, to znamená, že ani hráči stávajícího kádru nemají nic jistého,“ upozorňuje trenér Machálek.

V lednu plánuje bývalý kouč Jihlavy, Vyškova či Konice strávit se svými svěřenci na hřišti s umělým povrchem. Kondiční blok přijde na řadu později. „V lednu budeme chtít především důkladně otestovat oslovené nové hráče. Navíc příprava je letos hodně dlouhá, takže klasickou kondiční část přípravy absolvujeme až v únoru,“ řekl Machálek. Důležitým článkem pro důkladné dobití fyzických sil bude ve druhé polovině února čtyřdenní soustředění v Loučné nad Desnou.

Za dobu přípravy by měli Uničovští odehrát porci patnácti utkání. První dva duely jsou na programu už tuto sobotu, kdy na domácí umělé trávě přivítají nejprve Šumperk a bezprostředně poté Hranice.

Nejvěhlasnějším soupeřem bude pravděpodobně 26. ledna druholigový Hlučín. Generálku na první mistrovské utkání odehraje Uničov 19. března proti divizním Otrokovicím.