„Myslím, že jsme si dnes nezasloužili prohrát, ale asi ani vyhrát. Podle mě to bylo remízové utkání," konstatoval o utkání trenér domácích fotbalistů Miloslav Machálek.

Uničov podle jeho slov nehrál v prvním poločase špatně, nicméně do vyložených příležitostí se dostával stěží. „Měli jsme tam nadějné herní situace, ale jakoby nám chyběl hlad po gólech. A samozřejmě také kvalita a klid v zakončení. Rosice nás podle mého předčily i v agresivitě," řekl Machálek, jemuž vadilo, že jeho svěřenci soupeře pouštěli příliš často do brejkových situací.

Po jedné z nich pádil v 15. minutě na uničovskou branku Krhút, ale Uvízl si poradil. A když byl v nesnázích o něco později, pomohl mu kapitán Vejvoda.

Jediný gól zápasu padl v 55. minutě. Kanonýr Pšikal napřáhl a trefil přesně k pravé tyči uničovské branky.

„Měli jsme i nějaké šance na vyrovnání. Vyložené asi ne, ale hlavně po standardních situacích jsme byli nebezpeční. Soupeř ale bránil opravdu dobře a dokázal si to pohlídat," ocenil Machálek.

Domácím nepomohlo ani poločasové střídání, kdy místo Tomana přišel na hřiště Novosad. „Chtěli jsme posílit ofenzivu, posunuli jsme Juřátka do zálohy, protože je konstruktivnější než Toman, ale moc nám to nepomohlo," připustil Machálek.

„Zdálo se mi, že na nás ležela trochu deka. Nebyli jsme tolik sebevědomí v soubojích jeden na jednoho, a jak už jsem říkal, zdálo se mi, že nám chyběla větší agresivita," doplnil.

Další utkání hraje Uničov už ve středu, kdy ve vloženém kole nastoupí na hřišti Hlučína.

SK Uničov – Slovan Rosice 0:1 (0:0)

Branka: 55. Pšikal. Rozhodčí: Miko – Tomanec, Kubica. ŽK: Krč, Vejvoda, Novosad – Malata.

Uničov: Uvízl – Heinz, Vejvoda, Ulma, Juřátek – Hrubý, Toman (46. Novosad), Nuc, Jeřábek (70. Večeřa) – Krč, Richter. Trenér: Miloslav Machálek.

Rosice: Lengál – Vítámvás, Selinger, Odehnal, Demeter (49. Lukáš) – Krhut, Lang, Mičko, Pšikal – Malata (90. Dobraj), Jukl. Trenér: Jiří Pecha.