Uničov vyhrál z pěti říjnových utkání pouze jediné a smolnou bilanci završil na půdě juniorky druholigové zlínské Tescomy.

Rozhodující momenty se odehrály okolo 30. minuty zápasu. Nejprve Čelůstka z velké dálky přeloboval brankáře Uvízla a krátce nato pokořil podruhé uničovského gólmana Šrom po přihrávce Salachny.

„Vstup do zápasu měli o něco lepší domácí, řekl bych, že takových deset minut nás přehrávali. Ale pak jsme hru vyrovnali a byli lepší. Jenže jsme nedokázali proměnit šance, které jsme si vytvořili,“ litoval kouč Uničova Miloslav Machálek.

Kdo ví, jak by se zápas vyvíjel, kdyby Tomáš Řehák proměnil tutovku. Jenže z deseti metrů brankáře Dostála překonat nedokázal.

Po inkasovaných brankách zkusil kouč Machálek oživit tým střídáním Tomana, jehož vyměnil Juřátek.

„Prohrávali jsme 2:0, a to se hraje těžko. Chtěli jsme se zápasem něco udělat, tak jsme poslali do hry ofenzivnějšího hráče,“ vysvětlil Machálek střídání v průběhu prvního poločasu.

Ovšem i po změně stran pálili ostrými pouze domácí. Kurtin při brejku oslovil Salachnu, který zvýšil na 3:0 a poslední gólové slovo vyřkl pět minut před koncem Holík.

Uničov ale nebyl o tolik horší, jak by napovídalo skóre. Koutkova rána se otřela o tyč, sám na brankáře šel také Kyselý. Ovšem žádnou z těchto příležitostí Hanáci v gól nepřetavili.

„Rozhodla jednoznačně efektivita. Řekl bych že tak pětašedesát procent utkání jsme byli lepším týmem. Ale prostě jsme nedali šance. V tom nás soupeř jednoznačně předčil,“ řekl Machálek.

FC Tescoma Zlín B – SK Uničov 4:0 (2:0)

Branky: 30. Čelustka, 32.Šrom, 58. Salachna, 85. Holík. Rozhodčí: Kotík – Priesol, Drozdy

ŽK: Kocián, Bublák – Řehák, Juřátek.

Zlín B: Dostál – Kocián, Linek, Hájek, Čelůstka – Salachna, Bublák, Šumbera – Kurtin (76. Kostka), Červenka, Šrom (46. Holík). Trenér: Jaroslav Švach.

Uničov: Uvízl – Novosad, Vejvoda, Sostřonek, Koutek – Řehák, Kyselý, Toman (38. Kuřátek, Fiala), Švajda – Hrubý, Krč (55. Večeřa). Trenér: Miloslav Machálek.