Hosté na Andrově stadionu ve vloženém zápase 15. kola MSFL ztratili jednogólový náskok, domácí byli zase zklamaní z výkonu, který jim stačil pouze na bod za remízu 1:1.

Zápas se hrál dle očekávaných not: béčko Sigmy drželo míč a snažilo se kombinovat, hosté se soustředili na perfektní defenzivu a pokoušeli se chodit do brejků.

Jedna pohledná akce na jeden dotek se uničovskému celku povedla po půlhodině hry a rezultoval z ní penaltový zákrok na Ondřeje Ševčíka. Pokutový kop proměnil Radoslav Juřátek a Uničov tak v Olomouci překvapivě vedl.

Domácí se snažili odpovědět ještě v závěru prvního poločasu, ale na konsolidovanou obranu hostujícího týmu nevyzráli a svoje akce kvalitně nedohráli do úspěšného konce.

Po změně stran se už prakticky hrálo jenom na jednu branku – na tu uničovskou. Tým olomoucké rezervy se dočkal zaslouženého vyrovnání rovněž z penalty, která byla odpískána pro souboji, jemuž předcházel rohový kop.

„Ta penalta se mi zdála dost přísná. Takových si tam rozhodčí může vymyslet pět, ale nebudeme brečet," mávl rukou uničovský trenér Jiří Navrátil.

Na druhé straně vyprášil rukavice brankáři Blahovi dalekonosným pokusem Tomáš Nuc.

Závěrečné obléhání uničovské svatyně ke gólu nevedlo a trenér Sigmy Augustin Chromý byl po remíze hodně rozčarovaný, protože hráči nedodrželi taktické pokyny.

„Myslím, že to byl náš nejhorší výkon a s hráči si budu mít co vysvětlovat. Řekl jsem jim, že mají hrát určitým způsobem, ale oni to vůbec nedodržovali. Chtěli hrát jenom prostředkem hřiště a dávat si balony do nohy a takhle se hrát nedá, když soupeř jenom stojí a jenom sbírá míče. Už tomu chybělo jenom to, aby nám dali z brejku gól. To už by byl konec, to už bych asi odevzdal trenérskou licenci," kroutil hlavou kouč Chromý.

„Mluvím hodně emotivně, ale skutečně se mi to vůbec nelíbilo. To byl fotbal, ze kterého mě bolely oči."

Zprvu zklamaný uničovský trenér bral nakonec remízu z olomouckého stadionu všemi deseti.

„Bod je pro nás zlatý, hráčům musím poděkovat, protože odevzdali maximum. Před zápasem jsme měli velký respekt, Sigma je velký soupeř, myslím, že nejlepší v soutěži," prohlásil trenér Jiří Navrátil.

Jeho svěřenci bodovali potřetí v řadě a věří, že se jim bude dařit i nadále.

„Hlavně nesmíme prohrávat a musíme sbírat bodík po bodíku. Po podzimní soutěži bychom chtěli být v tabulce pravdy na nule," prozradil zkušený kouč Navrátil.

SK Sigma Olomouc B – SK Uničov 1:1 (0:1)

Branky: 64. Kalvach z pen. – 32. Juřátek z pen. Rozhodčí: Trávníček – Podaný, Mrázek. ŽK: Jemelka, Vichta – O. Ševčík, Žmolík, Juřátek. Diváků: 150.

Olomouc B: Blaha – Texl, Svozil, Škerle, Jemelka (59. Buchvaldek) – Falta, Habusta (84. Žák), Richter, Kalvach, Vichta (71. Schmidt) – Rolinc. Trenér: Augustin Chromý.

Uničov: Uvízl – Heinz, Ševčík, Vejvoda, Koutek – Vasiljev, Juřátek, Žmolík, Jeřábek (89. Kuba) – Krč (64. Nuc), Stříž (78. Konečný). Trenér: Jiří Navrátil.