O branky se rovným dílem podělili Vladimír Hrubý, dlouhodobá střelecká opora Uničova, a Tomáš Machálek, syn trenéra Miloslava Machálka, který na podzim hrál za Vyškov a v zimě přišel na hostování z 1. SK Prostějov.

Uničov si vítězstvím vylepšil renomé po dvou porážkách s Konicí a Letohradem. Tyto nezdary přičítal kouč Machálek velké únavě po kondičním soustředění a také vysokému počtu zraněných fotbalistů.

Ani v posledním vítězném duelu nemohl nasadit jedenáctku podle svých představ.

„Vlastně to ani generálka nebyla. Chyběli nám tři hráči, jejichž výkonnost je vysoká, a proto by v ideálním případě patřili do základní sestavy,“ uvedl Machálek.

Naštěstí pro něj absence kapitána a pilíře obrany Romana Vejvody i záložníka Aleše Krče by měly být pouze krátkodobé. Oba by tak měli první ostrý zápas, k němuž Uničov příští týden pojede do Frýdku-Místku, stihnout.

V případě Radoslava Juřátka se ještě uvidí.

„Jde o vazy v koleni, tam bychom měli být moudřejší v průběhu týdne,“ řekl Machálek, který byl s vítězstvím v posledním přípravném zápase spokojen, ale zároveň ho nepřeceňoval.

„Zrcadlo nám nastaví až Frýdek. Myslím si ale, že už poslední dva tréninky vypadaly dobře a v zápase to také nebylo špatné. Každopádně to nepřeceňuji. Byl to jen přípravný zápas,“ okomentoval výkon svých svěřenců.

Ve druhém poločase se v uničovském dresu objevil i Jaroslav Večeřa. Autor šestnácti podzimních branek v krajském přeboru v dresu Oskavy se zranil hned na začátku přípravy a na hřiště se vrátil bezmála po dvou měsících.

„Jevil se velmi dobře, na to že hrál po tak dlouhé době, dokonce výborně. Ale uvidíme, jak to s ním bude dál. Pokud by jeho návrat vyžadoval delší čas, asi bychom ho pustili rozehrát na hostování. Máme ale čas až do začátku dubna,“ prozradil Machálek.

Za Uničov hrál proti Otrokovicím i Jonáš Navrátil, jehož příchod na hostování z Hrachovce by měl být už jen administrativní záležitostí.

SK Uničov – Otrokovice 4:0 (3:0)

Branky: Hrubý 2, Machálek 2.

Uničov: Uvízl (46. Dragon) – Sostřonek, Novosad, Fiala, Heinz (46. Kučera) – Toman (60. Řehák), Kyselý, Řehák (46. Večeřa) – Machálek (70. Švajda), Hrubý, Švajda (46. Navrátil). Trenér: Miloslav Machálek.