„Na můj vkus to byl trošku bezstarostný zápas, ale myslím, že docela dobrý, se šancemi na obou stranách. Myslím si ale, že celkově jsme jich měli víc a vyhráli jsme zaslouženě," řekl trenér domácího Uničova Zdeněk Strouhal.

Lépe začal poslední zápas tohoto ročníku Hlučín. Dokonce mohli hosté otevřít skóre, ale Uvízl samostatný nájezd zlikvidoval.

„To byl bravurní zákrok. Soupeř začal trochu lépe než my, ale od nějaké patnácté minuty už jsme měli víc ze hry a Hlučín kromě standardních situací do ničeho nepouštěli," řekl Strouhal.

V poslední čtvrthodině prvního poločasu pak domácí dvakrát udeřili. Ve 32. minutě parádní akci předvedl Aleš Krč.

„Byla to od něj vynikající individuální akce. Obešel dva hráče a pak zakončil kolem brankáře. Byl to krásný gól," glosoval vedoucí branku uničovský trenér.

O deset minut později přišel další pohledný moment. Odražený míč po standardce napálil z hranice vápna Vladimír Hrubý a balon se opět zastavil až v síti Hlučína.

„Byl to těžký kop, levou nohou, ale skončilo to přesně u tyče," konstatoval Strouhal.

Po přestávce hosté vykřesali další naději na body. Už čtyři minuty po návratu z kabin se trefil Martin Hanuš.

„Po dalším trestném kopu se nám podařilo asi třikrát zblokovat střelu, ale napočtvrté se to Hlučínu povedlo dostat do branky," poznamenal uničovský kouč.

V 63. minutě pak přišel třetí gól Uničova, který definitivně rozhodl. Po brejkové situaci Hrubý přihrál Krčovi, který už mohl sám zakončovat, ale místo toho vymyslel ještě další přihrávku na Žmolíka, který zavěsil pod břevno.

„Po třetí brance už bylo rozhodnuto," řekl Strouhal.

Jeho tým tak završil povedené jaro, v němž získal 24 bodů.

„Jako cíl jsme si dali skončit po špatném podzimu v horní polovině tabulky. Ještě budeme čekat na víkendové zápasy, protože za určité konstelace se nám to může podařit. Pak bychom asi sezonu hodnotili jako vcelku povedenou. Především to ale platí pro jaro. Kdybychom tak, jako na jaře hráli i na podzim, tak bychom teprve byli v patrech, ve kterých by Uničov měl být," zhodnotil Strouhal na závěr krátce celou sezonu.

SK Uničov – FC Hlučín 3:1 (2:0)

Branky: 32. Krč, 42. Hrubý, 63. Žmolík – 49. Hanuš. Rozhodčí: Kůrka – Hájek, Nováček. Diváků: 178.

Uničov: Uvízl – Juřátek, Ulma, Vejvoda, Koutek – Toman – Kuba (64. Heinz), Žmolík, Nuc, Krč – Hrubý (77. Horka). Trenér: Zdeněk Strouhal.

Hlučín: Jurák – Bogdan, Mucha, Skřehot, Hanuš, Lukáš, Dostál, Čelůstka, Wludyka, Ptáček, Štefek. Trenér: Pavel Hajný.