Baník se pro poslední třetiligový zápas roku 2011 posílil hned čtyřmi hráči prvoligového áčka. Vedle Fantiše, Krauta a Droppy nastoupil také Pavel Dreksa, odchovanec prostějovského fotbalu a kmenový hráč Sigmy Olomouc. „Vzhledem k tomu, že je reprezentační přestávka, tak se posílení to posílení dalo čekat. I tak jsme ale nesehráli špatný první poločas,“ řekl Machálek o prvním půli, ve které branka nepadla.

„Po nezdarech v předchozích zápasech jsme chtěli hrát více zezadu a hru tolik neotvírat. Baník měl v prvním poločase více ze hry, ale do šancí jsme ho nepouštěli, takže jsme byli vcelku spokojení,“ uvedl Machálek.

Větší gólové příležitosti se dostavily až po změně stran. Tu první měl v 54. minutě uničovský Tomáš Řehák, ovšem na brankáře Andrejka nevyzrál.

„Pak už se všechno vyvíjelo podle klasického scénáře z posledních zápasů. Po naší neproměněné šanci jsme sami inkasovali, poté trochu více otevřeli hru a z brejku dostali druhý gól,“ posteskl si Machálek.

V 58. minutě přetlačil Juřena v souboji o dlouhý Droppův nákop Vejvodu a střelou podél Uvízla vstřelil vedoucí gól Baníku. „To byla naše velká individuální chyba,“ prohlásil Machálek.

Ani ne za deset si Juřena mohl gólovou radost zopakovat. Tentokrát po přihrávce dalšího „ligisty“ Krauta.

Pak ale Baník místo poklidného závěru připravil realizačnímu týmu i divákům krušné chvíle. „Znovu jsme si to zkomplikovali úplně sami a asi tak, jak to umíme jen my. Místo abychom kvalitně dohráli a zakončili několik přečíslení, hráči si mysleli, že za stavu 2:0 to je rozhodnuto. Co my někdy dokážeme vytvořit, to je z oblasti sci-fi,“ kroutil hlavou trenér ostravské zálohy Milan Chalupa při rozhovoru pro oficiální klubové stránky.

Osm minut před koncem snížil na rozdíl jedné branky po přihrávce Švajdy Řehák a kdyby měl Uničov více klidu v koncovce, tak si bez problémů mohl odvézt alespoň bod.

„Obrovskou šanci tam měl Fiala a po něm ještě Švajda. Bohužel jsme nic neproměnili, takže jsme opět prohráli. Pro nás je jedině dobře, že už je konec sezony,“ konstatoval uničovský trenér.

Trenér Baníku Milan Chalupa si naopak mohl vydechnout, že jeho svěřenci nakonec náskok udržel. „Vedení 2:0 je nejošidnější. Dostali jsme kontaktní gól, soupeř to otevřel, hrál na riziko a do našich řad se vloudila nervozita se strachem o výsledek. Ještě v naší situaci, kdy nemáme body na rozdávání. Ještě, že jsme ty tři tentokrát udrželi,“ uvedl.

FC Baník Ostrava B – SK Uničov 2:1 (0:0)

Branky: 58. a 66. Juřena – 82. Řehák.

Baník B: Andrejko – Velner, Dreksa, Kaizar, Vengřinek – Vaněk, Droppa – Tomanica (68. Limanovský), Fantiš, Juřena (85. Boháč) – Kraut (89. Skoupý). Trenér: Milan Chalupa.

Uničov: Uvízl – Fiala, Sostřonek, Vejvoda, Heinz (70. Novosad) – Řehák, Juřátek, Kyselý, Švajda – Hrubý (57. Kuba), Krč. Trenér: Miloslav Machálek.