„Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě," řekl trenér Uničova Jiří Navrátil. „Hodně nám pomohl návrat Vejvody i příchod Stříže ze Sigmy, který je hodně rychlý. Na rychlost jsme hodně sázeli," dodal kouč hostů.

Už v 16. minutě se čerstvá uničovská posila Michal Stříž uvedla parádním způsobem. Po rychlém brejku mladý záložník obešel i brankáře a otevřel skóre. Ač levák, zakončoval pravačkou.

„Od toho gólu se odvíjela i naše hra. Dál jsme mohli spoléhat na protiútoky. Navíc jsme dobře bránili, takže soupeř měl minimum příležitostí. Vyzdvihnout musím oba stopery Ševčíka s Vejvodou i brankáře Uvízla, který byl jistý," řekl Navrátil.

Uničov měl i další příležitosti. Jeřábek trefil břevno, Vasiljev zblízka ztroskotal až na brankáři. „Nepřeháním, když řeknu, že jsme mohli dát klidně sedm branek," tvrdil uničovský kormidelník.

Výsledek byl ale stále na vážkách. Domácí Líšeň posílená o celou řadu borců brněnské Zbrojovky, však měla jedinou vážnější šanci a v ní Daniel Přerovský střílel vedle branky.

„Když jsem viděl sestavu, tak musím přiznat, že jsem měl velký respekt. Ale jak se ukázalo, byl zbytečný. Možná nás trochu podcenili," myslel si Navrátil.

Tříbodovou definitivu dal Uničovu zhruba čtvrt hodiny před koncem Aleš Krč, jenž nastoupil poprvé po disciplinárním trestu. „Byl to chytrý gól. Na třiceti metrech si všimnul, že brankář je venku z branky a přehodil ho," pochválil svého svěřence Navrátil, který si užil první vítězství ve funkci.

„Snad už to teď bude ten Uničov, jako dřív," zadoufal kouč.

SK Líšeň – SK Uničov 0:2 (0:1)

Branky: 16. Stříž, 74. Krč. Rozhodčí: Podaný – Mikyska, Slabý. ŽK: Milotínský, Sus – Krč, Heinz.

Líšeň: Doležal – Hyčka, Čampa, Široký, Šumbera, Omelchenko, Sus, Moukanza (70. Pavkeje), Fall, Přerovský, Milotínský (60. Večeřa). Trenér: Jozef Mazura.

Uničov: Uvízl – Heinz, Vejvoda, Koutek – Juřátek, Žmolík – Vasiljev, Stříž (60. Konečný), Jeřábek – Krč (77. Nuc). Trenér: Jiří Navrátil.