Šlo o první vítězství Uničova pod novým trenérem Jiřím Navrátilem, jenž usedl na lavičku po minulé sezoně. Dosud jeho mužstvo v přípravných zápasech podlehlo 0:4 Vyškovu a 1:3 Zábřehu.

„Rozumím tomu, že v novinách to vypadá hrozně, ale výsledky v přípravě nic neznamenají. Hráči jsou pod velkým zatížením, také zkoušejí různá složení, noví hráči a podobně. Na druhou stranu vítězství jsou samozřejmě příjemnější," řekl Navrátil.

S vystoupením proti Opavě byl spokojen.

„Tentokrát už jsme měli po delší dobu dobrý pohyb. Dařilo se nám soupeře presovat. Kluci mi udělali radost," řekl po vítězství, které brankami zařídili Krč, Řehák a Richter.

V sobotu už na jeho tým čeká pohárový zápas v Dolním Benešově. „Dnes jsme ještě dost zkoušeli. Hráli hlavně hráči, které jsem potřeboval vidět. Pořád je to ještě trochu nedořešené, ale už jsem byl spokojen," řekl Navrátil.

V mužstvu pro podzim by měl uvítat obránce Alexe Řeháka ze Sigmy i dalšího defenzivního fotbalistu Zdeňka Horáka. V utkání s Opavou zkoušeli Uničovští také štítového záložníka Martina Banovce, ze Sigmy Olomouc. „Bude s námi dál trénovat, rozhodneme se později," řekl Navrátil.

SK UNIČOV – SFC OPAVA B 3:1 (1:0)

Branky Uničova: Krč, Řehák, Richter.

Uničov: Uvízl – Horák, Vejvoda, Řehák, Koutek – Juřátek, Žmolík, Vasiljev – Krč, Jeřábek, Nuc. Střídali: Heinz, Kuba, Schwarz, Konečný, Richter, Banovec, Hrubý, Kasal. Trenér: Jiří Navrátil.