Hned v páté minutě se prosadili hosté po pěkné akci na pravé straně. Následný centr zakončil hlavou na zadní tyč Aleš Krč. Ten je tak s dvaceti góly nejlepším střelcem MSFL. V 17. minutě měl šanci Komenda, ale jeho pokus Semanko s přispěním tyče vyrazil. Za domácí ještě zahrozil hlavou Zajíc, ale branku trefil pouze z boku.

„Povedl se nám začátek. Dali jsme rychlý gól a pak se zatáhli,“ hodnotil hostující kouč Balcárek.

„Musím kluky pochválit za výborný taktický výkon, škoda jen, že jsme to nepotvrdili druhým gólem,“ pokračoval Balcárek.

„Soupeři vyhovovalo, že dal rychlou branku a mohl se zatáhnout. Čekali na brejky, ve kterých jsou obrovsky silní. My jsme do utkání vstoupili vlažně. Potom jsme drželi míč. V prvním poločase jsme si ještě nějaké šance vytvořili, ale ve druhém to bylo už jen takové platonické a soupeř zaslouženě vyhrál, “ prozradil svůj pohled na zápas trenér Slovácka Němčický.

 Uničov tak může slavit triumf v MSFL na vlastním stadionu už v dalším kole, kdy přivítá v neděli v 10:15 MFK Vyškov.

1.FC Slovácko B – SK Uničov 0:1 (0:1)

Branka: 5. Krč

ŽK: Tetteh. Rozhodčí: Vejtasa – Kozubík, Gloser Diváci: 71

1.FC Slovácko B: Semanko – Flasar, Miklík, Kucera, Křivánek, Ťok (77. Vaďura), Biolek (72. Vinkler), Ju, Šimko, Zajíc, Tetteh. Trenér: Pavel Němčický.

SK Uničov: Uvízl – Rajnoha (59. Kasal), Vejvoda Swiech, Juřátek – Koutek, Binar (81. Pourzitidis), Nuc (78. Dostál, Vasiljev T. – Komenda, Krč. Trenér: Jiří Balcárek.

Autor: MICHAL MUZIKANT