S novým trenérem, novým stoperem a snad i novým odhodláním míří fotbalisté Uničova do Kroměříže v 10. kole Moravskoslezské fotbalové ligy.

Po domácí porážce s Břeclaví rezignoval na svůj post trenér Miloslav Machálek a jeho nástupcem se stal dosavadní asistent Zdeněk Strouhal.

Ten už v minulosti uničovské áčko vedl, zda však dostane důvěru na delší období i tentokrát, je zatím v řešení. „Rozhodnutí v této věci zatím nepadlo. Soustředíme se jen a pouze na následující zápas. Zní to jako klišé, ale skutečně to tak je. Jsme v těžké situaci, ale sami jsme se do ní dostali a sami se z ní musíme vyhrabat. Všechny ostatní věci jsou momentálně nepodstatné, včetně toho, jestli v Uničově budu pokračovat, nebo ne," řekl Strouhal před zápasem v Kroměříži.

Staronový kouč do něj může počítat s nejčerstvější posilou. Z druholigové Opavy přišel na hostování obránce Luboš Horka.

„Trénuje s námi dva dny, takže o nějaké souhře s mužstvem nemůže být ani řeč. Každopádně věříme, že má takovou kvalitu, aby nám pomohl. Do zápasu s ním počítám," prozradil Strouhal.

Uničov prakticky od začátku sezony trápí zvýšený výskyt zranění. Dlouhodobě mimo jsou Řehák (koleno) a Švajda (zápal plic). Angínou onemocněl Večeřa a další hráči měli drobnější potíže. „V týdnu nám ještě onemocněli Richter s Heinzem, ale je možné, že do zápasu budou připraveni. Rozhodneme se až na poslední chvíli," řekl Strouhal.

Do Kroměříže jede stejně jako celý tým plný odhodlání, přestože z posledních šesti utkání pětkrát prohrál a jednou remizoval. „Myslím, že hráči si uvědomují, jaká je situace. Potřebujeme zabrat a to je možné jen v tom případě, že celý tým maximálně napne své síly a bude stoprocentně koncentrovaný. Jsem přesvědčen, že pokud odvedeme to, na co tým má, pak z Kroměříže nepřijedeme s prázdnou," prohlásil sebevědomě uničovský kouč.

Utkání mezi Hanáckou Slavií Kroměříž a SK Uničov se hraje v sobotu od 15.30 v Kroměříži.

Sigma B hraje na Slovácku

Béčko Sigmy zítra dopoledne čeká rozhodně těžký zápas. Hanáci se v Kunovicích utkají se Slováckem B, které je ve výborné formě a se ziskem šestnácti bodů figuruje na pátém místě soutěže. „My teď ale musíme začít hlavně u sebe a u našich výkonů. K utkání musíme přistoupit jinak, než tomu bylo v posledních zápasech," prohlásil trenér Sigmy Olomouc B Jiří Derco.

Jeho svěřenci prohráli o gól poslední dva domácí duely a z venkovní půdy ze dvou pokusů přivezli jediný bod. „Jsme v určité herní křeči, musíme to ale zlomit. Hlavní je, aby hráči do hry dali více srdíčka a předvedli bojovnější výkon," přeje si trenér Derco.

Nedělní soupeř Hanáků Slovácko B z posledních čtyř zápasů uhrálo deset bodů a navíc se prezentuje kvalitní útočnou hrou. „Očekávám kvalitní souboj. Pro náš tým to bude určitě dobrá zkouška, protože nejen my, ale i Slovácko bude mít nejspíš k dispozici několik hráčů z áčka," předpokládá Derco. Ten by měl mít podle některých informací mimo jiné k dispozici brankáře Zdeňka Zlámala, který si chce otestovat, v jakém stavu je jeho koleno, se kterým několik týdnů laboroval.

Na olomouckých fotbalistech v posledních duelech ležela určitá deka, kouč Derco však věří, že nastal ten pravý čas, aby se jeho tým odpíchl k lepším výkonům i výsledkům. „I pro psychiku hráčů by bylo dobré zase po čase zvítězit. Sportovní forma u všech hráčů ideální není, musejí k tomu ale přistoupit zodpovědně, dát do toho srdce a jít do toho pěkně od podlahy," burcuje olomoucký lodivod.

Souboj mezi pátým Slováckem B a devátou Sigmou Olomouc B startuje v neděli v 10.15.

Program 9. kola MSFL

SO, 10.15: Třinec – Orlová, Frýdek-Místek – Hulín, 15.00: Břeclav – Rosice, Prostějov – Zlín B, 15.30: Kroměříž – Uničov. NE, 10.15: Slovácko B – Olomouc B, Ostrava B – Žďár, 15.30: Zábřeh – Hlučín.

TABULKA

Tabulka MSFL