Po osmi letech chyběli v horní polovině tabulky Moravskoslezské fotbalové ligy. Přitom třikrát skončili uničovští na třetím místě, tedy v absolutní špičce.
Klub chce zjevně zpět mezi špičkové týmy ligy a pro novou sezonu už získal několik posil.

Ze Sigmy přišli hostovat Hrubý a Juřátek, z Rýmařova Žmolík, zpět do Uničova se vrátil kanonýr Hloušek. A uničovský dres by mohl oblékat stoper Ivo Krajčovič. „Pro nás by to byla velká posila,“ říká trenér SK Uničov Zdeněk Strouhal.

Jak jste zatím spokojen s přípravou?
Všechno jde podle plánu. Teď trénujeme až do neděle, včetně zápasu s Fulnekem, třikrát denně. Takže máme takové, dá se říct, mini soustředění. V Uničově máme dobré podmínky, to největší penzum práce je právě teď.

Připravil jste pro hráče nějakou novinku nebo je vše jako obvykle?
Jako obvykle a neobvyklý bude aerobik s krásnými slečnami, nebo spinning. To bude neobvyklé (úsměv).

V týmu je několik nových hráčů. Jste s posílením mužstva spokojený?
Osa, která teď nastupuje, už by měla zůstat. Samozřejmě ještě očekávám doplnění o jednoho až dva hráče - na posty útočníka a záložníka. A nemáme v mužstvu ani jednoho leváka, takže na tom vedení klubu i my pracujeme. Abychom sem nějakého kvalitního hráče na tento post dostali.

S Uničovem trénuje stoper Ivo Krajčovič. Pokud zůstane, nebyl by to problém, že byste pak měli na tomto postu přetlak?
Určitě ne. Zvolili bychom takový styl hry, aby nám to sedělo i s Krajčovičem. Pro nás by to samozřejmě byla posila, pokud to vyjde.