„Je pravda, že už se o tom hodně mluví. Určitě to bude speciální zápas, protože se známe velice dobře. Někteří hráči spolu pracují v zaměstnání, takže to bude trochu jiné utkání, než když se hraje s Břeclaví,“ přiznává kouč Uničova Zdeněk Strouhal.

„Na druhou stranu se hraje o tři body jako v každém jiném zápase, ne o osm. Takže se na to musíme nachystat jako na kterékoliv jiné utkání. Hlavně lépe než na poslední duel v Líšni.“ dodal.

Jeho tým prohrál 0:2 a venku znovu vyšel bodově naprázdno. To na domácí půdě v Uničově, to je jiná písnička. Uničovští přejeli jak rezervu Jihlavy, tak Frýdek-Místek, který se netají přáním hrát v tabulce nahoře.

„Moravskoslezská liga je hodně vyrovnaná. Každý může porazit každého. My jsme snadno zvládli Frýdek-Místek a vzápětí prohráli u nováčka. I z toho důvodu se ale nemáme proč Zábřehu bát,“ burcuje Strouhal.

„Dobře je známe, víme, jakým stylem hrají, a když se nám podaří zopakovat předchozí výkony z domácího hřiště, tak je v našich silách je porazit,“ věří uničovský kouč.

Zábřeh čeká těžký konec těžkého týdne. V neděli doma Sulko porazilo v lize zálohu Baníku, ve středu opět doma neúspěšně bojovalo s druholigovým Hlučínem o postup do 3. kola Poháru ČMFS.

Derby s Uničovem odehraje poprvé v situaci, kdy je na tom v tabulce lépe, dokonce na prvním místě. „Já bych nehleděl na to, že jsme první, vždyť jsou odehraná jen čtyři kola. Dvakrát prohrajeme a budeme na opačném konci. Favoritem utkání určitě nebudeme,“ říká kouč Zábřehu Jiří Balcárek.

Tomu bude chybět Jaroslav Svozil, který ve středu dostal v poháru červenou kartu, otazník visí nad Jančíkem, který má lehčí zdravotní potíže. Naopak už nastoupí bratři Balcarovi, kteří patří Hlučínu, a tak ve středu nehráli.

„I když toho už mají hráči plné zuby, budu chtít, aby hráli aktivně, agresivně, v žádném případě nechci, abychom byli zalezlí vzadu. Budeme hrát stejně, jako bychom hráli doma,“ dodává Balcárek.