Z posledních pěti zápasů vyhrál Uničov jen jediný v Kroměříži. Prohrál ale také jen jeden. V minulém kole padl na půdě lídra ze Znojma.

„Ale odehráli jsme tam naprosto vyrovnané utkání. Kdybychom proměnili naše dvě až tři tutovky za stavu 1:1, mohlo to dopadnout jinak. Jenže to je fotbal,“ říká trenér Uničova Zdeněk Strouhal.

Právě špatná koncovka stála uničovský tým cenné bodíky. Vyhrát mohl ve Slavičíně. Do vítězného konce se s trochou štěstí (a kvalitou v zakončení) daly dovést i domácí zápasy s béčkem Sigmy Olomouc i ambiciózní Holicí.

„Hráčům mohu vytknout opravdu snad jedině zakončení. Jinak hrajeme dobře, šancí si vytváříme dost. Je to jen o tom je proměnit. Zaměřujeme se na to a věříme, že už v neděli se nám to povede odstranit a body zůstanou v Uničově,“ burcuje Strouhal.

Žádná herní krize nebo ponurá nálada se ve zrenovovaném uničovském zázemí neusídlila.

„To v žádném případě,“ odmítá Strouhal.

„Máme kvalitní hráče. Nakonec trénovat můžeme, co chceme, ale to důležité se stejně děje na hřišti v zápase. Tam se prokáže, jestli ten hráč má dostatečnou psychickou sílu, aby konkrétní situace správně vyřešil. Já jsem přesvědčen, že jsme v tomhle silní,“ tvrdí uničovský kouč.

Bystrci má jeho soubor co vracet. Loni na jaře doma se stejným soupeřem nečekaně prohrál 0:2.

„Ten zápas máme stále pevně v paměti, už kvůli tomu, že jsme dostali dvě červené karty. Ale to už je pryč. Hrajeme doma a chceme vyhrát,“ říká Strouhal.

V zápase by měl mít k dispozici kompletní kádr.

„Jen Dušan Žmolík byl lehce marodný, ale do zápasu by měl být v pořádku, nebylo to nic vážného,“ poznamenal na závěr.