Po necelé čtvrthodince zkoušel ohrozit holického brankáře Šroma křížnou ranou zpoza vápna Hrubý, ale jeho pokus se mezi tyče nevešel. Hosté mohli jít do vedení po nedorozumění uničovského obránce Fialy s brankářem Šustrem, ale Čtvrtníček z krkolomné pozice branku netrefil.

Největší šance první půle přišly ze vzduchu. Tu větší měl po Kazárově centru hostující Obal, ale míč správně netrefil. Na druhé straně to po Švajdově nabídce zkoušel Hrubý, ale také neuspěl.

Po přestávce poslal holický kouč Uličný místo Salatina na hrot vytáhlého Žondru, ten se uvedl žlutou kartou a pak vyslal Obala do šance. Pokus o přehození však zmařil výborným vyběhnutím Šustr.

„Střídání Salatina nebylo o výkonu. Hráli jsme s větrem, tak jsme tam chtěli dát vysokého hráče. Nedá se říct, že by to úplně nevyšlo. Šance jsme ale nevyřešili dobře, koncovka nás trápí,“ uvedl po zápase Petr Uličný.

Tlak, který si Holice po změně stran vytvořila vrcholil v 65. minutě, kdy Dadákův precizně zahraný volný přímý kop lehce tečoval hlavou Zlatohlavý. Míč však skončil těsně vedle Šustrovy levé tyče.

„V začátku druhého poločasu, jsem nedokázali udržet míč a jen jsme nakopávali a tak kvalitní soupeř jako je Holice to vycítil a trochu nás přitlačil,“ přiznal uničovský trenér Zdeněk Strouhal.

Po Zlatohlavého příležitosti tlak hostů pomalu slábnul a šance byly na obou stranách. Řehák se na hranici vápna kličkou na moment zbavil svého strážce a tvrdě pálil na Šroma, ale Lukášek přišel včas a střelu zablokoval.

Strouhal: Mohli jsme vyhrát, ale bod bereme

V poslední desetiminutovce se hrálo nahoru dolů. Obalův centr propadl přes Tomana ke Čtvrtníčkovi, který si ekvilibristickým zpracováním připravil pozici ke střele, ovšem uničovská obrana ji dokázala zpacifikovat, stejně jako následné dorážky.

Prakticky z protiútoku mohl rozhodnout na druhé straně Hrubý, ale Šrom jeho samostatný nájezd vychytal.

„Při troše štěstí nebo větší kvalitě v zakončení jsme ten zápas mohli vyhrát, ale na druhou stranu Holice je silný soupeř a taky měla šance, takže bod bereme,“ prohlásil Strouhal.

„Naším cílem je postoupit, takže bod je pro nás málo. Mám filozofii, že venku musíme dát gól, abychom uspěli a už podruhé jsme hráli venku 0:0, což se mi často nestává. Obranu musím pochválit, i když tam byly malé nedostatky, ale nadali jsme gól a to je chyba,“ neskrýval zklamání Uličný.

SK Uničov – 1. HFK Olomouc 0:0

Rozhodčí: Hulcký – Ondráš, Chramcov. ŽK: Vejvoda, Žmolík, Řehák – Žondra. Diváků: 525.

Uničov: Šustr – Sostřonek, Novosad, Vejvoda, Fiala – Kyselý (86. Vybíhal), Žmolík, Toman, Švajda (66. Ondrušík) – Řehák, Hrubý. Trenér: Zdeněk Strouhal.

1. HFK Olomouc: Šrom – Dadák, Zlatohlavý, Lukášek, Vajda – Čtvrtníček, Kovář, Salatin (46. Žondra), Kazár (73. Filipský) – Zedníček (86. Šturma), Obal. Trenér: Petr Uličný.