Domácí chvilku počkali, s čím na ně papírově silnější soupeř vyrukuje. Když se nic nedělo, začal Uničov zlobit. V 16. minutě Hloušek v čisté šanci trefil brankáře. Ve 25. minutě se už stav měnil. Záložník Dušan Žmolík zatočil míč z přímého kopu nechytatelně.

O pět minut později využil Hloušek zaváhání brankáře a bylo to 2:0. Další šance domácí v závěru poločasu zahodili. Ale moc je to mrzet nemuselo, tři minuty po přestávce přidal třetí branku útočník Vladimír Hrubý. Míč po rohovém kopu trefil ukázkově z voleje. V závěru zápasu hosté přidali, jenže gól dát nedokázali. Tutové šance spálili Pavlík nebo Janoviak.

„S výsledkem a výkonem zhruba v pětasedmdesáti minutách jsem spokojený. Nevím, jak je na tom soupeř, ale na nás už se v závěru projevila únava z náročného tréninkového programu,“ řekl trenér Uničova Zdeněk Strouhal. „Už jsme převáděli hru, kterou chceme hrát v soutěži. Ale ještě by to mělo být o něco rychlejší a agresivnější,“ podotkl Strouhal.

SK Uničov – Fotbal Fulnek 3:0 (2:0)

Branky: 25. Žmolík, 30. Hloušek, 48. Hrubý. Rozhodčí: Běhal. Diváci: 150.

Uničov: 1. poločas: Dragon – Krpec, Poštulka, Vejvoda, Novosad – Žmolík, T. Večeřa, Toman, Juřátek – Hloušek, Hrubý. 2. pol.: Uvízl – Juřátek, Poštulka, Vejvoda, Novosad (64. Siegl) – Vybíhal, T. Večeřa, Žmolík, J. Večeřa – Hloušek, Hrubý (72. Svačina). Trenér Zdeněk Strouhal.

Fulnek: Pospěch – Bill, Švec, Krása, Sedlák – Huvar, Pavlík, Blažek, Koštuřík – Vrťo, Malohlava. 2. pol.: Pospěch – Král, Švec, Sedlák – J. Schulmeister (50. Malohlava, 72. Dvořák), Koštuřík, Lukaštík, Pavlík, Huvar – Janoviak, Traxl. Trenér Václav Daněk.