Zařídil ho brankou ve druhém poločase Dušan Žmolík.

Přes dvě stovky fanoušků si na stadionu v Kroměříži moc pohledných akcí neužily. A duel domácí Hanácké Slavie s Uničovem skončil dělbou bodů zasslouženě.

„Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, což se potvrdilo. Uničov má v poslední době výbornou formu a u nás hrál velmi dobře. S remízou jsem spokojený, ale cítím, že jsme mohli dosáhnout na všechny body," poznal kouč Kroměříže Vlastimil Chytrý.

Po bezbrankové první půli se dostali do vedení hosté, když z brejku skóroval Žmolík. O deset minut později po náhodné akci srovnal Adam Ševčík a na skóre se už nic nezměnilo.

„Kroměříž mě svým výkonem zklamala, čekal jsem od ní mnohem víc. Před zápasem bych bod bral, ale po něm mám smíšení pocty, myslím, že jsme si zasloužili vyhrát," řekl zklamaně trenér Uničova Jiří Navrátil, podle něhož zápas výrazně ovlivnil výkon sudího Kneisla.

„Hned v úvodu nám začal dávat žluté karty, úplně za nic. Pak jsme nemohli hrát agresivně. Otáčel fauly a celkově si vedl špatně. Jsem z toho zklamaný," dodal rozladěný Navrátil.

Podle domácího kouče Chytrého si Kroměříž za svou aktivitu v závěrečných minutách zasloužila vyhrát.

„Neproměnili jsme některé šance, ale hlavně jsem kopali sedm rohových kopů, bohužel ani z jediného jsme se neprosadili. To by se na domácím trávníku nemělo stávat," ví Chytrý.

SK Hanácká Slavia Kroměříž – SK Uničov 1:1 (0:0)

Branky: 64. A. Ševčík – 54. Žmolík. Rozhodčí: Kneisl Z. – Boček, Kneisl L. ŽK: Konečný, Žmolík, Vejvoda, O. Ševčík. Diváků: 206

Kroměříž: Jelínek – O. Cverna, Budín, Netopil, Chyla – Steiner, Perůtka, Strašák (58. Handl), Šturma (80. Ferko) – A. Ševčík, Neubert (86. Slaměník). Trenér: Vlastimil Chytrý.

Uničov: Uvízl – Heinz L., Vejvoda, O. Ševčík, Koutek – Jeřábek (90. Nuc), Juřátek, Konečný, Žmolík (91. Řehák), Vasiljev – Krč (76. Stříž). Trenér: Jiří Navrátil.