Svěřenci trenéra Josefa Csaplára za ním nakročili už v prvním poločase. Jako první skóroval ve 32. minutě Lukáš Železník, který uklidil do sítě přízemní centr z levé strany. Těsně před přestávkou zvýšil precizně provedeným přímým kopem Patrik Slaměna.
Definitivní klid Zlínu dodal třetí gól Čanturišviliho bezprostředně po návratu z kabin.

„Je škoda, že jsme nevyužili příležitosti, které tam byly, a nedali jsme gól jako první, nebo nevyrovnali na 1:1. Pak by to celé asi bylo trochu jinačí a soupeř by mohl znervóznět,“ litoval trenér Uničova Dušan Žmolík hlavičky stopera Baly nebo střely Strnada po pěkné kombinaci s Ambrozkem, kterou musel výborným zákrokem zastavit brankář Rakovan.

 

„I tak jsem byla ale s předvedenou hrou vcelku spokojený. Zlín měl taky své šance, vyhrál zaslouženě,“ dodal Žmolík.

Jeho mužstvo se dočkalo aspoň čestného zásahu, když Komendovu přihrávku ve skluzu dorazil do sítě Strnad. Konečné skóre stanovila přízemní rána střídajícího Džafiče.

„Spokojený jsem hlavně s góly, protože po zápase s Karvinou jsme je potřebovali. Do stavu 3:0 se mi to dost líbilo. Pak jsme předvedli ztrátu koncentrace, najednou jsme si dovolili dělat školácké chyby. Nazval bych to slovem hanebnost. Soupeř nás také pak potrestal,“ řekl trenér Zlína Josef Csaplár.

„Tohle dělají slabí. Je to neprofesionální. Je to stejné, jako když vás bude doktor operovat, povede se mu bypass a pak do vás zašije nůžky. Koncentrace musí být od A do Z. Nechci náš výkon shazovat, vyhráli jsme 4:1, Dali jsme hezké góly, dobré. Ale bylo tam i z mého pohledu i dost špatného,“ doplnil.
Zároveň ocenil i přístup soupeře.

„Líbilo se mi, že Uničov chtěl hrát a byl aktivní, že jenom nezalezl dozadu. Díky tomu to bylo zajímavé utkání i pro diváky. Byl to zajímavý soupeř,“ dodal Csaplár.

„Pokud nebylo myšleno jen zdvořilostně, tak mě to samozřejmě těší,“ reagoval Žmolík.

„Snažíme se takto prezentovat v každém zápase. Aby to nebylo jenom o výsledcích, i když ty jsou samozřejmě také důležité, ale aby se to lidem i líbilo a aby měli důvod na fotbal přijít. Pokud se dnes fanoušci bavili, tak jsem rád,“ prohlásil uničovský trenér, který už se díval směrem k víkendu, kdy Uničov čeká prestižní duel s rezervou Sigmy.

SK Uničov – FC Fastav Zlín 1:4 (0:2)

Branky: 65. Strnad - 32. Železník, 45. Slaměna, 49. Čanturišvili, 80. Džafič. Rozhodčí: Vojkovský – Mojžíš, Bureš.

Uničov: Kalina – Purzitidis, Bala, Můčka, Koutek – Macháček (67. Svoboda), Bača, Ambrozek – Hapal (46. Vichta), Krč (46. Komenda), Strnad. Trenér: Dušan Žmolík

Zlín: Rakovan - Hnaníček, Buchta, Hlinka - Bartošák, Podio (72. Džafič), Jiráček, Mašek, Čanturišvili - Železník (75. Fantiš), Slaměna (69. Poznar). Trenér: Josef Csaplár.