Úvod zápasu byl v pošmourném počasí jakoby ospalý. Před brankami se nic moc nedělo, a tak se o vzruch mezi diváky i hráči na trávníku několika nepřesnými výroky postaral hlavní rozhodčí Paták.

Jak sporných momentů přibývalo, začalo se na trávníku jiskřit, na což po půlhodině hry doplatil Krajčovič, který se po neodpískaném faulu ohnal po protihráči a šel pod sprchy.

„To je věc, kterou prostě nepochopím,“ říkal po zápase trenér domácího mužstva Zdeněk Strouhal. „Asi jsme byli přemotivovaní, nevím,“ hledal možný důvod „úletu“ zkušeného beka.

Pak se na chvilku mezi kapkami deště ukázal fotbal, když Krátký dalekonosným pokusem vystrašil brankáře Dragona. O pět minut později hosté zahrozili pěknou kombinací, ale Dragon byl po Zedníčkově střele znovu na místě, a když už ho překonal z dorážky Vácha, gól pro ofsajd neplatil.

Další pohroma se přivalila na Uničov ve 40. minutě. Stoklásek lehce postrčil ve vápně Zedníčka, sudí Paták odpískal penaltu a uničovského obránce vyslal do šaten, aby dělal společnost Krajčovičovi.

Z penalty navíc Krátký poslal hosty do vedení. A aby toho nebylo málo, tak o přestávce musel pro zranění odstoupit Novosad, jehož nahradil ještě ne zcela vyléčený Fiala.

Domácí v devíti mohli ve druhé půli s výsledkem těžko něco udělat, zvlášť když v 58. minutě hostující Jirásek zvýšil na 2:0. Snad jen hlavička Žmolíka mohla hosty vyrušit z klidu, jinak Bystrc průběh kontrolovala a několik zákroků brankáře Dragona Uničov uchránilo od vyšší porážky.

„Chtěli jsme to hlavně dohrát se ctí, což se, myslím si, povedlo. Já můžu jen poděkovat těm hráčům, kteří na tom hřišti zůstali až do konce a odedřeli to,“ uvedl Strouhal.

SK Uničov – FC Dosta Bystrc-Kníničky 0:2 (0:1)

Branky: 41. Krátký z pen., 58. Jirásek. Rozhodčí: Paták – Pochylý, Plesar. ŽK: Stoklásek, Vejvoda, Švajda – Janíček. ČK: 32. Krajčovič, 40. Stoklásek. Diváků: 175.

Uničov: Dragon – Stoklásek, Vejvoda, Novosad (46. Fiala), Krajčovič – Řehák (73. Vybíhal), Juřátek, Žmolík, Švajda – Hrubý, Hloušek (35. Toman). Trenér: Zdeněk Strouhal.

Bystrc: Krajíček – Komínek, Janíček, Zdráhal, Krátký – Logara (83. Moučka, 89. Sehnal), Šíma (61. Outrata), Jirásek, Drábek – Vácha, Zedníček. Trenér: Libor Danihelka.