„Samozřejmě je to pro nás zase veliká ztráta a komplikace. Dostáváme se v tabulce pravdy do minusových bodů. Musíme to prostě nahradit někde venku," říkal po zápase trenér Uničova Zdeněk Strouhal.

Ten měl po minulém kole ještě více starostí se složením základní sestavy. K dlouhodobě zraněným Hrubému a Nucovi se přidal ještě Šalamoun (naštípnutá lícní kost) a Richter (naštípnutý palec na noze). „Nelze se na to ale vymlouvat. Je to realita. I tak jsme si měli zápas pohlídat a zvládnout ho," mínil Strouhal.

Začátek zápasu vyšel Uničovu přímo pohádkově. Žmolík šel po spolupráci s Kyselým sám na brankáře Matiáška a nadvakrát dostal balon do sítě. Domácí tedy vedli.

„Konečně nám vyšel dobře vstup do zápasu. Bohužel jsme pak neproměnili další obrovskou možnost, kdy jsme šli tři na jednoho. Skončilo to ale jen střelou do brankáře. To jsme určitě měli vyřešit líp," líčil Strouhal.

Místo toho Třebíč po necelé půlhodině vyrovnala. Hlavou se po standardce prosadil Petr Svoboda. „Soupeř hrozil v prvním poločase výhradně ze standardek, které jsou v poslední době naším největším problém. Třebíč měla na hřišti asi tři dvoumetrové hráče a dokázala toho využít," konstatoval smířeně Strouhal.

Další gól už ve zbytku zápasu nepadl. Krátce po vyrovnávací brance mohl strhnout vedení zpět na domácí stranu Večeřa, jenž zachránil naposledy gólem v poslední minutě bod s Orlovou. Tentokrát však hlavou přestřelil.

„Ve druhém poločase jsme dobývali a soupeř čekal na brejky. Něco málo jsme si vytvořili, ale i soupeř měl své šance," přiznal Storuhal.

Po jedné takové se musel vyznamenat brankář Uvízl, jenž zlikvidoval Zifčákovu příležitost. Nováček si tak odvezl z Uničova bod a potvrzuje vydařený start do sezony. Po jedenácti kolech je třetí. Uničovu patří v tabulce třetí ligy osmá příčka.

SK Uničov – HFK Třebíč 1:1 (1:1)

Branky: 4. Žmolík – 27. P. Svoboda. Rozhodčí: Černý – Fojt, Líkař. ŽK: Juřátek, Heinz, Toman – Lukáš, Podzemský, Komínek.

Uničov: Uvízl – Heinz, Ulma, Vejvoda, Koutek – Toman (88. Muzikant) – Juřátek, Žmolík, Kyselý, Jeřábek (75. Bača) – Večeřa. Trenér: Zdeněk Strouhal.

Třebíč: Matiášek – Š. Svoboda, Havránek, Komínek, Chalupa – Chlup, P. Svoboda (54. Florián) – Lukáš (83. Makiš), Podzemský, Kostelecký (89. Malý) – Zifčák. Trenér: Libor Zelníček.