„Tím, že do soutěže sestoupily Opava a Vítkovice, tak se soutěž ještě více nabušila, takže bude ještě o něco těžší pohybovat se v úplné špičce,“ upozorňuje trenér Uničova Zdeněk Strouhal.

„Myslím si, že když se nám podaří být někde okolo pátého šestého místa, tak budeme spokojení,“ odhaduje šance svého týmu.

Uničov přišel před sezonou o záložníka Dušana Žmolíka, který ve středu podepsal smlouvu v Opavě.

Osmadvacetiletého autora dvanácti třetiligových branek by měl nahradit ve středu pole Radoslav Juřátek. Ten se vrací do Uničova po jedné sezoně, kterou strávil ve druhé lize. Na podzim hájil barvy Hlučína, na jaře hrál ve Vítkovicích.

Další posilou, která by měla ještě zkvalitnit uničovskou zálohu, je Tomáš Režný.

Odchovanec Sigmy Olomouc, přichází na hostování, může hrát také na hrotu útoku a v uplynulém ročníku divize se v dresu Šardic blýskl čtrnácti góly.

Ze Sigmy Olomouc, kde na jaře hostoval, zamířil do Uničova také Aleš Krč. Šikovný levák byl kmenovým hráčem pražské Sparty.

Takříkajíc na poslední chvíli pak Uničov získal z Baníku Ostrava i Marka Kyselého, který byl v minulé sezoně také v Uničově hostem. „Všechno je dotaženo a vyřízeno, takže pokud bude zdráv, může za nás v neděli nastoupit,“ hlásí kouč Strouhal.

Uničov vstoupí do třetiligové sezony v tradičním čase. Od 10.15 nastoupí v domácím prostředí proti Slavičínu.