Uničov v prvním poločase nejprve přežil velkou šanci domácích. Mucha přehodil i brankáře Uvízla a na brankové čáře museli na poslední chvíli hasit nebezpečí obránci.

Pak ale hosté po centru udeřili. „Nuc dal výborný balon pod obranu a Krč dal důležitý první gól," popsal Machálek klíčový okamžik utkání.

Po přestávce už totiž Uničov zápas kontroloval. Druhý gól dal v 57. minutě Švajda, který šikovně přehodil domácího brankáře Pavlenku. A na 3:0 upravil po rohovém kopu obránce Novosad, který se nejlépe zorientoval uvnitř pokutového území.

„Zápas se mi těžce hodnotí. První poločas byl z naší strany mdlý, i když jsme si vytvořili i gólové příležitosti. Ty jsme však nevyužili. Soupeř v podstatě z ničeho vstřelil první gól, ve druhém poločase přidal po rychlém brejku i druhý a tím se utkání zlomilo. Neměli jsme pak už dost fyzických ani psychických sil, abychom duel zvládli," uvedl hlučínský kouč Pavel Hajný.

To uničovští byli daleko spokojenější. „Ve druhém poločase už jsme i díky méně kvalitnímu výkonu domácích , byli lepším mužstev. Možná jsme to utkání mohli zvládnout i výrazněji," řekl Machálek.

Ten po posledním domácím vystoupení proti Kroměříži i přes vítězství nešetřil kritikou směrem do vlastních řad a tak se zdálo, že jeho slova padla na úrodnou půdu.

„Ale dnes to nebylo až tak o kritice. Trochu jsem změnil názor. Po utkání jsem byl plný emocí. Podíval jsem se pak na video a to utkání jsme zase neodehráli tak zle, jak to na mě při utkání působilo. Neměli jsme tam špatné partie. Chtěli jsme atmosféru zklidnit a abychom prodali to, co umíme a abychom byli sebevědomější. Dnes zejména ve druhém poločase už jsme hráli to, co chceme," uvedl věci na pravou míru.

Uničov se díky výhře definitivně vzdálil sestupovým pozicím a zbytek soutěže může dohrávat v klidu. „Už po minulém utkání jsem říkal, že z hlediska kvality kádru nejsme mužstvem, které by mělo hrát o záchranu. Řekl bych spíš, že máme klid k tomu, abychom předvedli to, co umíme, což jsme zatím nepředváděli," doplnil Machálek.

FC Hlučín – SK Uničov 0:3 (0:1)

Branky: 37. Krč, 57. Švajda, 61. Novosad. ŽK: Ulma (U.).

Hlučín: Pavlenka – Coufal, Košňovský, Mucha (34´Kinček), Skřehot (63´Šupolík), Mozol (83´Wludyka), Hanus, Botonjič, Čelůstka, Štefek, Ondrušík. Trenér: Pavel Hajný

Uničov: Uvízl – Nuc, Vejvoda, Novosad (67. Heinz), Ulma – Řehák, Kyselý, Juřátek, Švajda – Hrubý (73. Jeřábek), Krč (63. Koutek). Trenér: Miloslav Machálek.