Trenér Zdeněk Strouhal věří, že jeho tým bude i na jaře potvrzovat, že patří k nejlepším týmům MSFL. „Rádi bychom byli po sezoně na pátém šestém místě,“ říká Strouhal.

Došlo v uničovském kádru k výrazným změnám přes zimní přestávku?
Moc výrazné nebyly. Dá se říct, že se nám podařilo s malými obměnami tým udržet pohromadě. Ale několik změn tam je. Dlouhodobě zraněný je brankář Uvízl, kterého srazilo auto a minimálně tento půlrok s ním počítat nemůžeme. Z pracovních důvodů potom ukončili kariéru dva naši zkušení hráči Poštulka a Vaníček. Místo Uvízla přišel brankář Levý, do ofenzivy Tomáš Řehák.

Budete se snažit získat ještě nějakou další posilu?
Ještě usilujeme o jednoho hráče, je to v jednání.

Konec Poštulky, to bude pro tým velké oslabení. Byl to kapitán a jeden z nejzkušenějších hráčů v týmu. Vy už jste jeho odchod avizoval v průběhu zimní přípravy s tím, že se ho budete snažit přemluvit. Už to nešlo?
Už to nešlo. Rozhodl se definitivně skončit, bylo to vzhledem k jeho pracovním povinnostem. Nám nezbývá než jeho rozhodnutí respektovat a poděkovat mu za to, co v Uničově odvedl. Samozřejmě nám bude chybět. Vždyť tady hrál deset let a byl velkou osobností nejen na hřišti, ale také v kabině. Dokázal mužstvo usměrnit a vyburcovat.

Jak jste spokojený se zimní přípravou?
Všechno klapalo až na jednu věc. A to byl velký počet zranění a nemocí, se kterými se kluci potýkali. Skutečně se toho sešlo tentokrát více, než bývá obvyklé. Projevilo se to třeba i Tomáše Večeři, který je jednou z opor našeho týmu. Napřed byl na artroskopii s kolenem, pak byl dlouho nemocný. A vypadá to, že na úvod sezony připraven nebude. Takže jedinou vadou přípravy bylo to, že jsme neodehráli mnoho utkání v ideální sestavě.

Bude to v úvodu jara hodně vadit?
V kádru nedošlo k výrazným změnám. A věřím, že hráči už vědí jakým stylem chceme hrát a dokážou navázat na dobré výkony z podzimu. Strašně důležitý pro nás bude začátek sezony. Tam se ukáže, jestli budeme mít absolutní klid a hrát v horní polovině tabulky, nebo nám bude spodek dýchat na záda. Protože jednoduché to nebude. Sestoupit nechce nikdo, například Zábřeh přes zimu velmi posiloval. Takže předpokládám, že druhá polovina soupeře bude náročná, a věřím, že my nebudeme mít žádné starosti.

Uničov je po podzimní části soutěže na sedmém místě. Cíl pro jaro bude jaký? Minimálně tyto pozice udržet?
Samozřejmě. Za úvodních šestnáct utkání jsme získali pětadvacet bodů a chtěli bychom na tom být minimálně tak dobře jako na podzim. Rádi bychom se v tabulce pravdy pohybovali kolem nuly, což by v konečném pořadí znamenalo páté šesté místo. To je cíl, který bychom chtěli splnit.

V prvním jarním kole máte doma Břeclav. Je to silný soupeř pro úvodní kolo? Nebo je jedno, proti komu nastoupíte?
Je to vcelku jedno. My se musíme soustředit sami na sebe a své výkony. Navíc proti silným soupeřům se nám dařilo. Takže věřím, že proti Břeclavi předvedeme koncentrovaný výkon, zápas zvládneme a tři body zůstanou v Uničově.