„Hra nebyl úplně bez chyb, ale tak je to vždycky. S výsledkem jsem samozřejmě velmi spokojený, i když se nerodil lehce," vykládal uničovský trenér Strouhal po utkání.

Jeho mužstvo zlomilo odpor soupeře centrovanými míči ze stran, tedy receptem, který se snaží svým ovečkám vštípit snad každý kouč. „Dnes to ani jinak nešlo. Žďár dobře zhušťoval střed, takže prostor byl jedině na stranách. Tam se nám dařilo přečíslovat bránící hráči díky podpoře krajních obránců. Tak nějak by to asi mělo vypadat," usmíval se Strouhal.

První gól jeho výběru vstřelil ještě v prvním poločase Kyselý. Po spolupráci s Richterem důrazem přetlačil brankáře Žďáru.

„Ten gól nás trochu uklidnil. Začátek druhé půle sice nebyl ani tak ideální, ale soupeře už jsme pokud si vzpomínám do ničeho nepustili," poznamenal kouč.

Krátce poté, co časomíra ukrojila odehranou hodinu pak Uničov přidal během pěti minut zbylé dvě branky. Nejprve se po rohu Juřátka prosadil Šalamoun a na konečných 3:0 upravil po dalším centru Juřátka Richter.

Ten klidně mohl zaznamenat hattrick. V zápase nastřelil po dalším centru ze strany tyč a v první půli zazdil obrovskou šanci po akci Koutka a Kyselého, když nezacílil přesně z malého vápna.

„Nakonec jsme udrželi i nulu a proměnili asi polovinu šancí, které jsme si vytvořili. Tak by to mělo být," dodal k hodnocení zápasu Strouhal.

Uničov se čtvrtou domácí výhrou znovu přiblížil čelu tabulky a v příštím kole si bude chtít v Břeclavi vylepšit venkovní bilanci. Ze hřišť soupeřů zatím přivezl pouze bod.

SK Uničov – FC Žďas Žďár nad Sázavou 3:0 (1:0)

Branky: 31. Kyselý, 65. Šalamoun, 70. Richter. Rozhodčí: Ogrodník – Ondráš, Drozdy. ŽK: Ulma Toman – Bureš, Michal.

Uničov: Uvízl – Juřátek, Ulma, Vejvoda, Koutek – Toman (85. Heinz) – Jeřábek (70. Večeřa), Šalamoun, Žmolík, Kyselý (86. Kuba) – Richter (80. Bača). Trenér: Zdeněk Strouhal.