S transparentem Svobodu ultras došli až na stadion, kde v patnáct hodinzačínalsobotnízápas Sigmy s Jabloncem.

K desítkám fanoušků Sigmy seřazených přímo před orlojem promluvil zástupce olomouckých ultras Alois Trubka.

„Je to poprvé, co jsme se postavili vedení Sigmy a když to bude potřeba, uděláme to zase. Ve fandění nás nikdo omezovat nemůže a nebudou nám to ani zakazovat,“ prohlásil Trubka.

Pak se ultras seřadili do trojstupu a za hlasitého skandování pochodovali městem. Bez jakýchkoliv výtržností a potyček došli až ke stadionu. Tam zapálili několik červených dýmovnic, skandovali heslo „Gajda ven“ a pár minut před půl třetí už byli na tribunách.

Městem pochodovala také šestnáctiletá fanynka Klára Hajslerová z Olomouce. „Na zápasy Sigmy chodím víc jak rok a tak jsem nemohla chybět ani při tomhle protestu. Klubu jsme opravdu věrní a fandili jsme i když se jim vůbec nedařilo. Teď, když se zlepšili, tak se vedení Sigmy najednou nehodíme,“ divila se Hajslerová.

Republikoví ani měštští policisté, kteří byli po celé trase připraveni nemuseli ani jednou zasáhnout.

„Nasadili jsme padesát městských i republikových policistů. Jsou to ale běžná opatření související s každým fotbalem, služby jsme ani kvůli předem ohlášenému a povolenému pochodu nemuseli posilovat. Fanoušci byli ukáznění, nedošlo k žádným problémům ani ke zdržení dopravy,“ řekl Jiří Brada z olomouckého policejního ředitelství.

Ultras budou v následujících dnech jednat přímo s vedením Sigmy.

„To,že o nás Jaromír Gajda prohlásil, že jsme rádoby příznivci a děláme klubu ostudu si nenecháme líbit. Žádáme veřejnou omluvu a chceme, aby ji otiskli přímo v novinách, kde jeho vyjádření vyšlo,“ dodal Trubka.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika