Druholigové Znojmo skolily dvě branky v okolí přestávky. Zlaté Moravce zase musely kapitulovat ve druhém poločase, kdy se hattrickem blýskla posila ze Sparty Jakub Podaný.

„Bylo vidět, že Znojmo je druhá liga, zatímco Zlaté Moravce hrají na Slovensku nejvyšší soutěž. Navíc čtvrté místo. V prvním poločase hráli výborně. My jsme se chytili až vyrovnávacím gólem,“ říkal po své obnovené premiéře na lavičce Sigmy Uličný.

„Druhý poločas druhého zápasu byl velmi dobrý, ale nemůžeme dělat závěry z jednoho nebo dvou zápasů. K tomu ještě z prvních dvou v zimní přípravě,“ uvědomuje si dobře zkušený kouč.

Mazáci i mladíci

Hráče do obou mužstev rozdělil vcelku rovnoměrně, takže v obou byly zastoupeni jak zkušení hráči, tak snaživí mladíci. O něco vyšší úroveň však mělo přece jen druhé utkání.

„Především jsem chtěl ale vidět v akci hráče, které jsem neznal, jako například Vašíčka, Pospíšila, Klesnila a tak dále. Některým se vedlo lépe, jiným hůř, ale v testování určitě budeme pokračovat, abychom žádnému z hráčů neublížili a dali dohromady ten nejsilnější možný tým,“ uvedl Uličný.

Slova chvály měl především pro Jakuba Podaného. Ten hned v prvním zápase za Sigmu vyfasoval kapitánskou pásku, aby podpořil zápisným hráčskou pokladnu, navíc si hned přidal další položku na účtu za hattrick.

„Je to dobře pro něj i pro nás, že se mu hned první zápas takhle povedl. Snad v tom bude pokračovat. Měl tam výborné věci. Dal důležitý první gól, pak i další krásné branky. Ukázal, že může být hráčem pro základní sestavu, ale proto jsme o něj taky usilovali,“ poznamenal Uličný.

SOUVISEJÍCÍ VČETNĚ FOTOGALERIE: To je debut! Podaný zničil Moravce hattrickem

Zranění na 'umělce'

Kaňkou na vítězné sobotě byla dvě zranění z prvního utkání se Znojmem, kdy po jednom souboji opustili trávník Petr Vavřík a Tomáš Přikryl. Obzvláště u druhého hráče, o kterého usiluje pražská Sparta, by mohlo jít o krajně nepříjemnou komplikaci.

„Nemám podrobné informace o jeho stavu. Snad to nebude nic vážného a pauza bude co nejkratší,“ přeje si Uličný.

„To jsou rizika hraní na umělé trávě. Hráči kolem sebe samozřejmě nemůžou tancovat, protože takový zápas by nám nic nedal, ale zase to musí mít své meze. I proto jsem byl trochu agresivní, protože soupeř několikrát sáhl k hodně nebezpečným skluzům a to se mi nelíbilo,“ dodal Uličný, který fotbalisty Znojma od postranní čáry několikrát ostře pokáral.