Situace v tabulce je neúprosná a sezona se pomalu řítí do finiše. Do konce zbývá devět kol.

Hanáci v současnosti v záchranářských dostizích vedou nad ostravským Baníkem o dva body, dalšími by ale rozhodně nepohrdli.

„Jedeme tam bodovat. Nic jiného nám nezbývá, abychom se zachránili. Snad ukážeme větší klid než na domácím hřišti, kde je tlak, že musíme,“ přeje si Uličný.

Sigma i v minulém kole proti Liberci dokázala, že lépe se jí hraje venku. V celé sezoně dokonce na hřištích soupeřů získala o dva body víc (i když venku hrála o jeden zápas víc).

„Venku je to pro nás lepší hlavně z hlediska psychiky. Ukázali jsme to v Plzni. Věřím, že to ukážeme zase,“ doufá kouč Sigmy.

Dobře však ví, že v Teplicích to nebude jednoduchá práce. Olomoučtí na Stínadlech naposledy vyhráli na podzim 2008 Hubníkovým gólem.

Na druhou stranu vyjma porážky z předloňska se jim na Severočechy nebývale daří. Z posledních deseti utkání Sigma šestkrát vyhrála a třikrát remizovala.

„Teď nás čeká těžký zápas, i když si zase myslím, že hratelný. Soupeř má výhodu, že není pod tlakem. Do pohárů se mohou dostat jenom přes pohár. Záleží, jak k tomu přistoupí. Asi budou uvolnění. My tam musíme dát nasazení, protože my výsledek potřebujeme udělat,“ říká Uličný.

Za hlavní devízu nedělního soupeře považuje rychlý přechod do útoku, na který si bude muset dát jeho mužstvo pozor.

„Je to spíš brejkové mužstvo, takže jim tyto situace nesmíme povolit,“ má jasno Uličný.

„Vepředu je nebezpečný Mahmutovič a za ním kapitán Vachoušek, to je síla. Mají výborné standardky díky vysokým hráčům. Stopeři Matula, Lukáš, pak Siva, kterého jsem měl v Ružomberku, to je taky silný hlavičkář,“ dodal.

Za Vepřeka není náhrada

Teplice ve středu také hrály pohár, takže z hlediska regenerace jsou na tom ve srovnání s Olomoucí navlas stejně. S Libercem doma remizovaly 1:1.

„V lize předtím ale tento výborný tým porazily. To hrály skutečně výborně,“ připomíná Uličný.

„Potřebovat budeme hlavně perfektní obrannou fázi. Musíme být agresivní směrem dozadu a sebevědomí směrem dopředu. Musíme bojovat a hrát aktivně. Bez toho se dnes už hrát nedá,“ prohlásil kouč, který naznačil, že na severu Čech vsadí na podobnou jedenáctku jako před dvěma týdny v úspěšném utkání v Plzni.

Podařilo se nám rozložit síly. Odpočinul si Kučera, i Vepřek, kterého musíme šetřit, protože má zdravotní problémy,“ řekl Uličný.

Levého obránce Sigmy trápí úpony břišních svalů.

„Vystřeluje mu to do třísel. Jestli se to dá řešit operativně, to byste se museli zeptat doktorů. Ale my teď pochopitelně upřednostníme to, že bude častěji odpočívat,“ nezastíral trenér, že za Vepřeka nemá momentálně stejně kvalitní náhradu.

Do Teplic by měl jinak odcestovat kompletní kádr. Otazník je snad jen nad Martinem Jiroušem, který se lehce zranil na tréninku.

„Začíná už i naše juniorka, takže musíme zodpovědně rozhodnout, kdo pojede do Teplic a kdo do Uničova,“ podotkl Uličný.

Olomouc musí bodovat, proto hraje dobře

Jeho kolega Petr Rada se má před Sigmou na pozoru.

„Olomouc je v pásmu ohrožení, proto musí bodovat, což se projevuje na jejích kvalitních výkonech,“ řekl.

Nicméně je také bývalý kouč národního týmu přesvědčen, že jeho mužstvo je dostatečně silné, aby utkání zvládlo.

„Pokud budou mít naši hráči takový přístup jako v pohárovém utkání s Libercem, tak se dá hrát s každým. Pak by lidé prominuli i nějaké nedostatky, ne jako po nepovedeném utkání se Žižkovem,“ řekl Rada, jehož svěřenci na jaře z pěti zápasů třikrát remizovali 0:0.

Zápas začíná v neděli na Stínadlech od 17 hodin.