Na Hanáky čeká v nejbližších dnech sparťanský dvojboj. Nejprve se oba kluby v pátek večer potkají v ligovém utkání, ve středu pak znovu změří síly ve finále Poháru České pošty.

Zatímco pro Spartu, která se nechce ani přes čtyřbodové manko na Liberec vzdát naděje na zisk mistrovského titulu, jsou obě utkání stejně důležitá, Sigma své naděje upíná především ke druhému květnovému dni.

V lize je už totiž prakticky zachráněná.

Trenér Petr Uličný se však snaží udržet sebe i tým v maximální obezřetnosti, dokud jeho záchranářská mise nebude s definitivní platností uzavřena.

„Je to tak, jak jsem si přál. Tedy že jedeme na Spartu po vítězství nad Bohemians. Udělali jsme velký krok, ale pořád ještě nejsme definitivně zachránění. I když je to už nepravděpodobné, že bychom ještě sestoupili, musíme zůstat pokorní," nabádá zkušený kouč.

Sigma může oficiálně slavit záchranu už po tomto kole. Za předpokladu, že na Letné uhraje alespoň stejný počet bodů jako Baník doma s Viktorií Žižkov.

„Venku se nám daří. Kromě zápasu v Teplicích jsme tam vždy podali dobré výkony. Chceme uspět i na Letné, i když dobře víme, že Sparta musí vyhrát, aby ještě měla šanci na titul," řekl Uličný.

Sparta bude pod tlakem

Tentokrát to bude soupeř Sigmy, kdo bude hrát pod tlakem, který Hanáky po většinu sezony nepříjemně svazoval.

„V obou utkáních nám jde o všechno a chceme je vyhrát," potvrdil na oficiálním webu Sparty její trenér Martin Hašek, který měl pro Olomouc jen slova chvály.

„Sigmě se podařilo uhrát na jaře cenné body a rychle se dostat z pásma sestupu, což mělo pochopitelně pozitivní dopad na psychiku mužstva. Sigma ve druhé části sezony dokazuje, že její hráči jsou schopni opakovaně prokazovat svou kvalitu," řekl Hašek.

Sigmě se ale na Spartu v poslední době nedaří. Naposledy ji porazila v říjnu 2005. Ovšem bylo to na Letné a na lavičce Hanáků byl… ano, správně, Petr Uličný.

Pikantní souboj čeká dvojici Tomáš Přikryl a Václav Jílek. Talentovaný univerzál i bývalý trenér juniorky Sigmy zamířili z Hané do Prahy v zimní přestávce.

„Budeme mít díky tomu o soupeři možná víc informací, ale to nám samo o sobě zápas nevyhraje," prohlásil trenér Sparty.

Podaný ani Jirouš hrát nemůžou

Jakub Podaný a Martin Jirouš, sparťané, kteří v Olomouci hostují, naopak o utkání přijdou.

„Uvažoval jsem, že bych je nasadil, ale kvůli dohodě klubů hrát nemohou. Ani v lize, ani v poháru," prozradil Petr Uličný, jenž bude postrádat také Brazilce Rossiho a útočníka Zdeňka Klesnila.

„Rossi má svalové zranění, takže se teprve uvidí, jestli bude ve středu k dispozici. Klesnil měl střevní problémy a byl na kapačkách. Asi by už hrát mohl, ale necháme ho spočnout. Potřebujeme ho mít fit na finále. Je to náš poklad," dodal olomoucký kouč a pobavil novináře historkou, kterou si na vytáhlého střelce důležitých jarních gólů připravil.

„Volal mi ten Guardiola, že prý chce na Zdenu číslo. Že kdyby ho měli, tak by v úterý Chelsea určitě vyřadili," usmíval se Uličný.

Spartě bude scházet jediný střelec podzimního zápasu Václav Kadlec, který se zotavuje po nemoci.

Sigma pojede do Prahy vlakem

Utkání se hraje na Letné od 20.15 a přímým přenosem ho vysílá stanice Novasport.

Stejně jako na jiné zápasy v Praze pojede Sigma i tentokrát do hlavního města vlakem. Poprvé však u toho bude starý lišák Uličný.

„Naposledy jsem jel vlakem tak v roce 1980. Tenkrát jsem jezdil na zkoušky, když jsem studoval na vysoké škole. Vždycky jsem si dal hemenex, tak snad ho budou mít i teď," rozesmál sebe i přítomné.