„Utkání se mi nehodnotí lehce. Ale za dobu, co jsem ve funkci hlavního trenéra, jsme předvedli nejlepší ofenzivní hru,“ říkal Poustka po duelu.

Slavia mohla po inkasované brance v 10. minutě bleskově skóre otočit. Na branku šli sami Blažek a Nitrianský. První však ztroskotal na Zlámalovi. Druhý trefil tyč.

„Dopředu se nám jednoduchými kombinacemi dařilo soupeře přečíslit. Chybělo nám i štěstíčko, protože jsme dali dvě tyčky. Už ve třinácté minutě mohlo být skóre v náš prospěch. K fotbalu to ale patří. Když jsme dnes štěstí neměli, snad ho budeme mít příště a místo tyčí to skončí v bráně,“ připomněl Poustka, že Jan Blažek trefil v průběhu první půle tyč olomoucké brány ještě jednou.

Radost Sigmy

John velebil Zlámala i Klesnila

I Petr Uličný přiznal, že fotbalová božstva stála v neděli večer na hanácké straně.

„Myslím, že dnes jsme měli v prvním poločase štěstí. Soupeř byl velmi dobrý. Jasný gól chytil Zdena Zlámal a ještě nás zachránily dvě tyče. Štěstí dnes stálo při nás, k fotbalu to ale patří. Fotbalový pánbůh asi zjistil, že potřebujeme body víc než Slavia, a tak se nám to podařilo,“ pousmál se starý lišák, který vedle brankáře Zlámala velebil ještě střelce jediné branky Zdeňka Klesnila.

„Tah se Zdeňkem Klesnilem se nám povedl. Vykopal nám ve středu semifinále poháru v Ostravě a dnes tři body se Slavií. Vždy svou zarputilostí a agresivitou. V bojích o záchranu to chce srdíčko, charakter a tyto vlastnosti převyšují samotnou fotbalovou kvalitu. Dnes tam nasazení bylo. Vítězství si moc cením,“ řekl Uličný.

Kouč Sigmy Petr Uličný udílí pokyny v duelu se Slávií

Proslov v kabině? Hlavně k obraně

O přestávce znovu musel svým svěřencům vytýkat nedůslednost v defenzivě. Právě obranné hry se prý týkal jeho poločasový proslov v kabině nejvíc.

„Chtěli jsme být hlavně kompaktní v obraně. Ani zkušení hráči jako Radim Kučera se nevyhnuli těm okénkům, ale podle mě je to o hlavě. Byla tam zase ta nervozita, že musíme vyhrát,“ podotkl Uličný.

„Tomáši Janotkovi jsem třeba vyčítal, že mi tam útočil za stavu 1:0, přestože jsme věděli, že Blažek je na levé straně hodně nebezpečný. To samé platilo i o Nitrianském na druhé straně.“

Kouč Sigmy Petr Uličný

Uličný také prozradil, že podle jeho mínění Hanáci znovu nebyli dostatečně sebevědomí.

„Říkal jsem hráčům, aby byli sebevědomější, ale zároveň jsem připomínal, že vedeme. Na tréninku učíme hráče, aby kombinovali, aby tam byla přípravná kombinace, aby si záložníci odskakovali pro balony a abychom hráli kombinační fotbal. Ale pak v zápase je tam respekt ze ztráty balonu, a proto přicházejí ty nákopy. Dnes jsme tam naštěstí měli Zdeňka Klesnila, takže jsme si tím mohli pomoct, když nám ta kombinace nešla,“ uvedl Uličný.

„Doufali jsme, že přidáme ještě jeden gól, což se bohužel nepovedlo. I tak si ale myslím, že jsme ve druhém poločase byli lepším týmem,“ řekl.

Fanoušci Sigmy

Poustka litoval vynucených střídání

Slávistický kouč s ním souhlasil a snadno našel i příčinu.

„Bohužel naše hra byla ovlivněna dvěma vynucenými střídáními v obranné čtyřce. Kvůli zranění museli střídat Matúš Čonka i Martin Latka, což se ve druhé půli projevilo. Pro tu čtveřici to byl velký zásah. Hlavně v úvodu druhého poločasu jsme si na to zvykali a domácí toho dokázali v útočné činnosti využívat,“ prohlásil Poustka.

„V závěru jsme už hru otevřeli, zkusili jsme to i na tři obránce. Bohužel to ale k vyrovnání ani k žádné další šanci nevedlo,“ dodal.

Olomouc se díky vydřené výhře bodově vyrovnala Bohemians 1905 a díky lepšímu skóre je v tabulce přeskočila.

„Věřím, že v dalších zápasech budeme pokračovat a přidáme ještě řadu vítězství a liga zůstane v Olomouci,“ uzavřel Petr Uličný.

VÍCE: Prostě prásk a hotovo, nelámal si hlavu střelec Klesnil