„Při vší úctě a respektu k našim soupeřům už nebudeme hrát proti tak silným týmům, jako je Opava nebo Vítkovice,“ říká olomoucký kouč Petr Uličný.

O víkendu hraje jeho tým derby v Uničově, pak HFK čekají Slavičín, Zábřeh, Frýdek-Místek a Břeclav. Holický plán je získat maximum – tedy 15 bodů – a doufat, že Opava klopýtne.

„Do konce podzimu bychom chtěli její náskok trochu stáhnout, ale důležité je pro nás držet se na druhém místě. Ale zároveň hrát dobrý fotbal, který bude bavit nás i diváky. To znamená vyhrávat a dávat góly,“ má jasno velezkušený kouč.

Ten může litovat především tří domácích porážek, protože venku zatím ztratil body jen za remízu v Líšni. Po posledním zápase s Hulínem věří, že už si jeho svěřenci dají před vlastním publikem větší pozor.

„Nezbývá nám než doma jenom vyhrávat a navíc si udržovat venkovní bilanci. Pro mě jako pro trenéra, byť máme nějaké zkušenosti, je to novum. V jedenácti kolech čtyřikrát venku vyhrát a jednou remizovat, to si nepamatuju,“ usmívá se nad novou situací, kterou nepoznal ani při svých nezapomenutelných angažmá v první lize, kde dokázal dvakrát dovést svůj tým na třetí místo – v sezoně 1994/95 Brno a o devět let později i Sigmu Olomouc.

Ve zbytku podzimní části by chtěl Uličný těžit i ze širokého kádru, zdravotní komplikace několika hráčů odezněly a tým z olomouckého předměstí je po dlouhé době kompletní.

„Oproti minulé sezoně, kdy jsme měli hromadu zranění, tak můžu říct, že máme silnou lavičku. Proti Hulínu nehrál Petr Kobylík, nehrál Josef Hořava, Obal už se taky cítí na celý zápas, Tögel v poslední době odvádí vynikající výkony. Připraveni jsou taky Krejčí se Žondrou, takže to je skutečně silné,“ pochvaluje si.