„První poločas byl hrozný, ale vedli jsme. No a ten druhý byl takový, že už asi ani pánbůh nedovolil, abychom tady udělali body," glosoval po zápase nejzkušenější ligový kouč.

Výkon svého týmu na severu Čech označil bez vytáček za slabý.

„Byli jsme po tom gólu na koni, jenže jsme soupeři vyklidili hřiště a pouštěli ho do centrů, ze kterých potom zápas otočil,“ dodal a ani se nesnažil skrývat zklamání.

Hanáci po přestávce dvakrát kapitulovali a stejně jako v předchozích zápasech to bylo po centrech z levé strany obrany. Nic nebylo platné ani to, že místo mladého Martina Hály se do sestavy vrátil Michal Vepřek.

„Tím, že jsme vyhráli v Plzni i na Slovácku, jsme doufali, že i tady budeme bodovat, ale ani jeden bod jsme si prostě nezasloužili,“ kritizoval dál Uličný a vzápětí dal zapravdu novinářům, kteří si všimli, že v závěru Olomouci scházelo nasazení i vůle po vítězství.

Jedinou výraznější šanci na vyrovnání měl deset minut před koncem střídající Jakub Podaný. Jeho hlavička však skončila nad brankou.

„Ano, ten pohyb byl takový malátný. Ne že by hráči nebyli nabuzení, ale všechny akce byly jen takové pokusy. Atmosféra v kabině není dobrá, dneska nemáme ani moc pozitivního k hledání,“ dodal Uličný.

Rada: Takhle klidný jsem dlouho nebyl

Když Olomouc od 70. minuty přebírala iniciativu, stadion ztichl a bylo slyšet jen teplického trenéra Petra Radu, jak neustále hvízdá a pokřikuje na hráče.

Ten ale po zápase tvrdil, že takhle klidný v kabině o přestávce dlouho nebyl.

„Začátek jsme neměli špatný, ale po gólu jsme se nemohli dostat do tempa a přiznám se, že jsem nevěděl, jestli mám v kabině dělat humbuk. Nakonec jsem jim jen řekl, že do gólu to bylo dobré,“ řekl Rada a pochvaloval si, jaký efekt to mělo na hráče.

„Ten druhý poločas jsme sehráli tak, jak se má. Olomouc jsme přehráli a výhru si zasloužili, byly tam krom gólů i další dvě stoprocentní šance,“ chválil.

Teplice podobně jako Olomouc, teď hrají v anglickém rytmu. Zatímco Sigma ale své opory v poháru proti Baníku šetřila, domácí za posledních osm dnů hráli třetí zápas ve takřka totožné sestavě.

„Hráčů moc nemáme, ale není důvod je šetřit. Pro ně je lepší, když mohou hrát,“ tvrdí Rada.

Ďábelské tempo pokračuje ve středu. Teplice hrají pohárovou odvetu v Liberci. Sigma bude hájit těsný náskok 2:1 v Ostravě.