Kromě největší posily ze Sigmy Olomouc Ladislava Onofreje to byl například i další hráč z Androva stadionu Josef Hořava, bratr záložníka Tomáše.

Hned následující den sehrál HFK své první přípravné utkání, ve kterém se postavil prvoligovému Brnu. Favorit zápasu potvrdil svoji úlohu už v 22. minutě, když se prosadil Rabušic.

Na 2:0 zvyšoval z penalty o deset minut později Richard Dostálek, který skóre v 54. minutě rovněž uzavřel. To už se hrálo na rozbahněném terénu, protože v závěru prvního poločasu se ve Slatinicích spustil přívalový liják.

„Prohráli jsme zaslouženě, soupeř byl lepší,“ uznal po zápase Uličný, někdejší trenér Brna.

„Žádné závěry z toho ale neděláme, teprve včera jsme zahájili přípravu, takže jsme zkoušeli některé nové hráče.“

Těmi byli záložník Lukáš Bajan ze slovenské Senice, ukrajinský obránce Leonid Shytov z Michalovců, nebo čtveřice nadějných mladíků z dorostu: Lukáš Hapal, Martin Hlavica, Petr Zifčák a Filip Mucha. Ukrajinský bek Uličného neoslnil a tak jeho stáž končí, Bajan dostane šanci ještě v dalším přátelském utkání.

Zkušený kouč také ocenil, že svůj tým mohl vyslat do souboje s legendární Zbrojovkou. V Brně se totiž vrátili k osvědčenému názvu.

„Byl jsem rád, Zbrojovka je slavný klub a mám z toho radost. Taky jsme si pěkně popovídali s mými kamarády Karly Večerou a Jarůškem,“ usmíval se „John“.

„Trvalo nám přibližně patnáct minut, než jsme se dostali do zápasu. Pak jsme měli ale především po první brance velice kvalitní pasáž a také nástup do druhé půle byl z naší strany dobrý. Po třetím gólu jsme se trochu uspokojili, ale v závěru zápasu jsme měli opět tři nebo čtyři dobré šance,“ uvedl k utkání jeden z nich – Karel Večeřa, trenér Zbrojovky.

Další utkání čeká HFK v pátek, kdy by se od 11.00 v Olšanech u Prostějova měl postavit druholigové Karviné trénované Jiřím Balcárkem.

1. HFK Olomouc – Zbrojovka Brno 0:3 (0:2)

Branky: 22. Rabušic, 31. (p. k.) a 54. Dostálek.

HFK Olomouc: Šrom – Dadák (60. Hlavica), Kovář (46. Krejčí), Shytov, Kopecký – Čtvrtníček, Bajan, Zifčák (60. Grézl), Hořava (46.Hapal), Zedníček (46. Žondra) – Richter. Trenér: Petr Uličný.

Zbrojovka Brno: Bureš (46. Poláček) – Červinek, Jílek (60. Križko), Trousil (60. Dvorník), Husár – Chlup, Dostálek (60. Zápotoka), Křeček (60. Cupák), Polách (60. Čoupek) – Rabušic (60. Okleštěk), Kalabiška. Trenér: Karel Večeřa.