Jakou tvář nastaví olomoucká Sigma tentokrát?

Ve třetím jarním dějství fotbalové Gambrinus ligy přivítají v neděli od 17 hodin Hanáci na svém stadionu silnou Mladou Boleslav.

Navážou Psotkovi svěřenci na střelecký koncert z prvního kola proti Slavii, nebo spíš na poslední debakl v Teplicích?

Pro olomoucké výsledky po zimní přestávce je houpačka slabým příměrem. Přesnější je pořádně adrenalinová horská dráha.

Krátkou euforii z vítězství 5:1 nad pražskou Slavií rychle zchladila čtyřgólová nadílka v Teplicích. Po ní byl trenér Zdeněk Psotka k hráčům dost kritický.

„Hráčům jsme vytýkali hlavně to, že po třetí brance v podstatě zápas zabalili. Hrát se ale musí do poslední minuty," zlobil se.

Aby po utkání s Mladou Boleslaví svítil na tabuli diametrálně odlišný výsledek, budou muset jeho muži vylepšit celou řadu věcí.

„V první řadě musí být vidět větší odvaha a víra v to, že utkání zvládneme. Také musíme zlepšit pohyb, protože v tom byl velký rozdíl oproti domácímu zápasu se Slavií," řekl Psotka.

Do utkání nejspíš ještě olomoucký trenér nenasadí Michala Ordoše a Vlastimila Vidličku, kteří se vracejí po zranění. Změny v sestavě ale prý budou.

Kombinují na vysoké úrovni

A k tomu mají olomoučtí ještě jeden trumf v záloze. Může jím být sportovní ředitel Ladislav Minář.

Ten přišel na Hanou právě z Mladé Boleslavi sotva před měsícem. Na podzim navíc nedělního soupeře Sigmy vedl z lavičky, a tak má o hráčích ty nejdetailnější informace.

„Poznatků máme od Ládi Mináře hodně a přizpůsobili jsme jim i tréninkový cyklus," prozradil Psotka.

„Informací můžu předat hodně, ale to, že mám mužstvo dokonale přečtené, ještě neznamená, že je to záruka úspěchu. Nakonec je to vždycky na hráčích," upozorňuje i sám Minář, kterého čeká pikantní souboj.

„Snad se mi bude dařit podobně, jako když jsem se s Boleslaví vracel na Slovácko," přeje si.

A jaké informace vlastně trenérovi předal?

„Byli jsme upozorňováni především na kvalitu jednotlivých hráčů a jejich chování v konkrétních situacích," prozradil Psotka, který považuje Mladou Boleslav za jedno z nejlepších tuzemských mužstev současnosti.

„Boleslav má obrovskou kvalitu. Její hráči jsou na tom technicky dobře, a tak kombinují na vysoké úrovni," míní Psotka.

„Silnou mají i lavičku. Když z ní v posledních dvou zápasech naskočili noví hráči, tak se herní projev týmu ještě zlepšil. Právem jsou v tabulce nahoře," dodal kouč.

Boleslav má Evropu na dosah

Boleslavi patří po osmnácti odehraných kolech čtvrté místo. Pohárové příčky tak má na dosah.

Na jaře svěřenci trenéra Karla Jarolíma zachránili ztracený zápas v Liberci, kde nakonec remizovali 2:2, a před necelým týdnem porazili doma 2:0 Slovácko.

S čím přijíždějí na Sigmu? Tady se kouč Jarolím příliš neodvázal.

„Olomouc má za sebou dva rozdílné zápasy, výhru nad Slavií a vysokou prohru v Teplicích. Nečeká nás proto jednoduché utkání, ale jedeme do Olomouce uspět," řekl.

Střídmost je ale z boleslavského pohledu na místě. Středočeši Sigmu neporazili už tři roky. Naposledy v dubnu 2011. Podzimní duel v Mladé Boleslavi skončil remízou 2:2, přičemž Hanáci vyrovnávací branku inkasovali až v závěru.