Přestože klub z Anfield Road o služby devětadvacetiletého krajního obránce či stopera projevil velký zájem. Informaci přinesl server goal.com.

O stopera české reprezentace má rovněž zájem španělská Sevilla. Právě tam by mohl odchovanec SK Sigma Olomouc zamířit klidně už v létě, kdy mu ve Fiorentině skončí smlouva.

Podle Ujfalušiho agenta Pavla Pasky ale hráčovo stanovisko odchodu na ostrovy nepřeje. „Tomášovo rozhodnutí mě velice překvapilo, ale musím ho respektovat. Škoda. Liverpool jen velmi vzácně nabízí jednomu hráči nabídku dvakrát,“ věští pramalou šanci o druhé nabídce „Reds“ Pavel Paska.

Klub z města Beatles se postavil do fronty klubů, a následně vystoupil, které o služby zkušeného českého obránce stojí. Přetahoval se se zvučnými jmény, jako Tottenham, Atético Madrid, Juventus Turín, Sevilla nebo ruský Zenit Petrohrad.

Ujfaluši se ale podle všeho chce o své budoucnosti rozhodnout sám, bez nátlaků. Jeho nynější kontrakt ve Fiorentině totiž dojde v létě naplnění, a hráč si z případných zájemců bude moci vybírat tu nejlepší nabídku.

Fiorentina se ještě pokusila svého hráče udržet nabídkou nové, tříleté smlouvy, kterou však čtyřiašedesátinásobný reprezentant nepřijal. „Tomáš nám slušně a diplomaticky oznámil, že o zájmu klubu nebude uvažovat. My jsme mu nabídli nový tříletý kontrakt. Bohužel nám je skoro jasné, že nejspíše neuspějeme,“ prohlásil sportovní ředitel italského klubu Pantaleo Corvino.

Už jen spekulace zbývají do uzavření otázky, zda by s výhodnější smlouvou Ujfaluši v klubu zůstal. „Jelikož mu je už devětadvacet let, tak jsme nic víc udělat nemohli,“ řekl Corvino. Ujfaluši je v Itálii od léta 2004, předtím působil v německém Hamburku.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika